Ege Haberleri

EGE

  Evin tek çocuğu şehit düştü

  Sadettin AKGÜN, Ersan KÜÇÜKKURU / YENİCE, (Çanakkale) (DHA)
  23 Temmuz 2012 - 12:21Son Güncelleme : 23 Temmuz 2012 - 13:03

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'ndeki Yeşiltaş Karakolu'nda, bir el bombasının kazayla patlaması sonucu şehit olan er Ali Bozkurt'un Çanakkale'nin Yenice İlçesi'ne bağlı Soğucak Köyü'ndeki baba evine ateş düştü.

  Acı haber askeri yetkililer tarafından aileye verilirken, şehit evinden ağıtlar yükseldi. Şehit Bozkurt'un evin tek çocuğu olduğu öğrenildi.
  Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'ndeki Yeliştaş Karakolu'nda, bugün saat 00.10 sıralarında bir patlama meydana geldi. Kazayla bir el bombasının patladığı belirlenirken olayda er 21 yaşındaki Ali Bozkurt şehit oldu, 8 asker de yaralandı. Şehit er Bozkurt'un memleketi Çanakkale'nin Yenice İlçesi'ne Soğucak Köyü'ndeki ailesine acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Sağlık görevlileriyle şehidin evine giden yetkililer, acı olayla ilgili bilgi verirken, evden yürek dağlayan ağıtlar yükseldi. Öte yandan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, şehitle ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Vali Tuna, “El bombasının patlaması nedeniyle bir erimiz şehit oldu. Ailenin tek çocuğu olan şehit Ali Bozkurt için memleketinde cenaze töreni düzenlenecek. Bağrımıza taş basıp ailenin acısını paylaşacağız. Ailenin maddi durumu çok yerinde değil o nedenle zaman zaman Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın yardımda bulunuyordu. Cenazenin ne zaman geleceği henüz netlik kazanmadı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı