KOCAELİ HABERLERİ

Evi Yanan Aileye Büyükşehir Yeni Ev Yapıyor

IHA
30.10.2015 - 10:56Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, FİDAN AİLESİNİN YANGINDA YOK OLAN EVİNİ YENİDEN İNŞA EDİYOR.

IHA

İzmit Ortaburun Köyü’nde evi yanan İbrahim Fidan’a büyükşehir belediyesi yeni ev yapıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda İzmit Ortaburun Köyü’nde elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle evini kaybeden Fidan ailesinin derdine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi derman oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Fidan ailesine yanan evin yerine yenisinin yapılması için malzeme yardımında bulundu.
İnşaat çalışmaları başlayan ev, 80 metrekare genişliğinde olacak. Evin beton demir, tuğla, çimento, fayans ve yer karoları, kum, çatı malzemesi, kapı, pencere, yer döşeme tahtası ve boyası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Ev sahibi İbrahim Fidan, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bize gereken desteği verdi Allah razı olsun. İnşallah bir ay sonra evimize yerleşeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Evi Yanan Aileye Büyükşehir Yeni Ev Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evi Yanan Aileye Büyükşehir Yeni Ev Yapıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı