Ege Haberleri

  Evi yanan ailelere yeni ev

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  01.07.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  Denizli’deki Cankurtaran Mahallesi’nde farklı tarihlerde evleri yanan 3 aileye, Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yeni evler verildi. AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Kaymakam Veysel Beyru, aileleri ziyaret ederek mutluluklarına ortak oldu.

  Cankurtaran Mahallesi’nde engelli 79 yaşındaki Ramazan Uzun ve eşi Perihan Uzun’un evleri bir yıl önce elektrik kontağından çıkan yangında büyük zarar gördü. Geçen yıl Ekim ayında da aynı mahallede 75 yaşındaki Bekir ve Ayşe Uzun çifti ile yeğenleri 40 yaşındaki Ali ve eşi Filiz Uzun’un olmak üzere 2 ailenin yaşadığı ahşap bir ev yine elektrik kontağından çıkan yangında zarar gördü. Maddi imkanları olmayan ve zor durumdaki 3 ailenin de yardımına Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koştu. İki kurum ortak olarak yanan iki evin yerine yenilerini yaparak ailelere teslim etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Vakıf Başkanı da olan Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, teslim edilen iki eve yerleşen aileleri ziyaret etti.

  Evi yanan ailelere yeni ev

  Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, o sıkıntılı dönemden bugüne ailelerin güler yüzünü görmenin kendilerine oldukça mutlu ettiğini belirterek, "Vatandaşlarımızın zor dönemlerinde yanlarındayız. Evleri yanan 3 ailemizi yeni yuvalarında mutlu görmek bizleri de mutlu etti" dedi. Belediye olarak alt üst yapıdan eğitime, yeşil alanlardan kültür merkezlerine, sanatsal faaliyetlerden soysal belediyeciliğe kadar geniş bir yelpazede en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını vurgulayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, "Tüm çalışmalarımızın yanında sosyal belediyecilik anlamında aktif bir hizmet sunuyoruz. Bireysel anlamda ya da kurum ve vakıflara desteklerimizle ihtiyaç sahibi ailelerimizin, vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin her anlamda elinden tutuyoruz. Cankurtaran Mahallesi’nde evleri yangınla yok olan ailelerimizin yeni evlerine taşınmalarının mutluluklarına ortak olduk. Onların sevincini görmek her şeye değdi" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı