Ege Haberleri

EGE

  Evi çöken ailelere belediye desteği

  Hürriyet Haber
  12.09.2013 - 01:10 | Son Güncelleme: 11.09.2013 - 12:15

  Bayraklı Belediyesi mağdurlara sahip çıkılacağını açıkladı.


  BAYRAKLI Belediyesi, Soğukkuyu'da, yan taraftaki inşaat çalışması nedeniyle, boşaltıldıktan sonra çöken Nilüfer Apartmanı'nda oturan ailelere sahip çıkılacağını açıkladı.
  Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, tehlike farkedilip boşaltılan binanın çökmesinin ardından ailelere ulaştı. İlk gün için kazazede ailelere yiyecek temin eden yetkililer, ertesi gün Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın talimatıyla bir ev tutarak ilk aileyi bir yuvaya kavuşturdu. Aynı mahallede tutulan evi temizleyen ve ardından beyaz eşya, koltuk, halı ve yatak gibi öncelikli eşyalarla donatan yetkililer, Kaya ailesini hayatlarını ikame ettirebilecekleri yaşam standardına kavuşturdu.
  Kiraları ödenen ve gıda yardımında da bulunulan Kaya ailesinin ev eşyalarını temin ederek barınma sorununu çözen yetkililer Bayraklı Belediyesi'nin diğer ailelere de aynı şekilde yardım etmeye başladığını bildirdi. Çevrede ailelere uygun ev bulunur bulunmaz diğer ailelere de yardım eli uzatılacağı açıklandı.

  KARABAĞ, “KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYİZ”
  Bayraklı'da kimseyi mağdur etmemek için çalıştıklarını dile getiren Başkan Hasan Karabağ, “Bu talihsiz olayda bizi tek sevindiren taraf can kaybının yaşanmaması. Olan mala oldu. Geriye kalan her şeyi Bayraklı Belediyemiz karşılayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı