"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Evet, ’yeter söz milletin’

KÖŞENİZDE dün yer alan Kemal İnsel, B. Uğur Banoğlu isimli vatandaşların yazılarını okudum. 4

Sayın İnsel, Türkiye’yi AİHM’ye zamanında şikayet eden ve daha sonra davasını geri çeken eşi türbanlı cumhurbaşkanı istemediğini yazmış. Kadın en doğal demokratik hakkını kullanmış, ne var bunda?

Ben de memleketimde, kendi vatanımda istediğim gibi yaşayamayacaksam, alkol kullanamayacaksam, bikinimle denize giremesem şikayet ederdim doğal olarak.

Rakı içmeye, raks etmeye, baldır çıplak gezmeye gelince özgürlük oluyor da, türban takıp namaz kılınca neden İslamcı olunuyor anlayamıyorum bir türlü. Biz toplum olarak Müslüman bir toplum değil miyiz? Bizler de Avrupa gibi kendi toplumumuzu şeriatçı gibi görmeye başladık, farkında mısınız? Öyle mi gerçekten?

Yıllardır demokratız diye geçinmiyor muyuz? Şimdi demokratlığın alasını gösterme zamanıdır, hani nerede sevgili halkımın demokratları?

B. Uğur Banoğlu ise kime sorsa kimsenin AKP’ye oy vermediğini ve kendi oyunun nereye gittiğini merak ediyor. Bana sorsaydı keşke, ben eski CHP ve DSP’li olarak geçen seçimlerde olduğu gibi oyumu AKP’ye vermiş bulunuyorum. Banoğlu kendi çevresinin dışına çıkabilse keşke, o zaman görebilirdi belki oyların nereye gittiğini...

Nilüfer TUNA

MHP-DTP’ye türban istiyor mu sorun

OKURUNUZ Kemal İnsel gibiler AKP’yi farklı yorumluyor; "Siz %47 iseniz, biz 53’üz" diyorlar.

Bu nasıl mantık? AKP’nin önüne tüm partiler birleşerek mi çıkıyor?

Bugün %53 AKP’yi sevmiyorsa, %80 CHP’yi; %84 MHP’yi sevmiyor demektir.

Köşk’e türbanlı istemiyoruz diyorlar.

DTP’lilere sorun türbanlı istemiyorlar mı?

MHP’lilere sorun türbanlı istemiyorlar mı?

Diğer 4 bağımsıza sorun türbanlı istemiyorlar mı?

Hasan KÜÇÜKDİŞLİ

1950’den beri mutlu sona ulaşamadık

1937 doğumluyum, yani yaşım 70. 1946 seçimlerini bile hayal-meyal de olsa hatırlıyorum. Şarkıdaki gibi "kimler geldi kimler geçti" şu politik hayatımızdan. Nice "vatan kurtaran aslan"lar...

Ki, gelecek kuşaklar hiçbirinin ismini bile bilmeyecek.

Şu dünyaya bir de Atatürk geldi.

14 Mayıs 1950’den bu yana güle oynaya gidilmekte olan her yolun sonu mutluluğa çıksaydı bu ülke alemde bir numara olurdu. Ülkem için hálá en iyi dileklerimle...

Ayhan MACARLIOĞLU

’Komşu’ izin verdi Rezve suyu İstanbul’a

SU’da doğal afet yaklaşıyor; belediyeler hálá ’tasarruf’u ulusal boyutta düşünemiyorlar. Anlaşılan ’seçimin tadını’ bozmak istemiyorlar. Tarım ürünlerinde rekolte düşüklüğü dikkat çekiyor; meyve ve sebzenin fiyatları yükseliyor. Kuraklıktan sütün bile fiyatı yükseldi.

Asıl perişanlık İstanbul ve Ankara’da yaşanacak...

DSİ ve İSKİ, Istranca derelerinin Terkos’a aktarılmasından sonra yeni bir ’kaynak’ buldu; Türk-Bulgar sınırını oluşturan Rezve deresinin suyu... Dışişleri Bakanlığı’nın Bulgaristan makamlarıyla yaptığı anlaşmaya göre, suyun %70’i Türk tarafında bulunan derenin suları 45 km’lik bir kanalla İSKİ’nin kuruyan Pabuçdere barajına aktarılacak. Bu su İstanbul’a ’ilaç’ olur mu? Istranca dağlarındaki longoz (su basan alanlar) ormanlarını etkiler mi; doğal denge bozulur mu? Ormancılar biliniz bu işe çok kızacak.

46.5 üzerine tartışmalar

SEÇİMDEN önce cumhurbaşkanlığı konusunda gerginlik olacağı için oyumu AKP’ye vermeyecektim, ancak Sayın Erdoğan’ın uzlaşacağını açıklamasından sonra fikrim değişti. Artık merkezin partisi olacaklarına inancım arttı. Son gelişmelerden sonra kendimi kandırılmış hissediyorum.

Suat AK

(%100-%48=%52) olduğuna göre 48 mi yoksa 52 mi daha büyük! Bu durumda ben karşıdan gelen iki kişiden biri bu adaylığı tasvip etmiyor diye yorumlasam acaba çok mu hata yaparım?

H. DOYRANLIOĞLU

CHP-MHP
samimi iseler dokunulmazlık karşılığı destek olsunlar AKP’nin yumuşak karnı budur; bağımsızların yumuşak karnı budur. Dokunulmazlığı kaldırsınlar, Türk halkı olarak bunu istiyoruz.

Sabahattin YILDIRIM

AYNI
başarısızlıkları yaşadıkları daha önceki seçimlerde makamlarını rahmetli Ecevit’e utanmadan ’bir bölen’ diyerek muhafaza edenler! Bu seçimde Ecevit yoktu. Yani başarısızlığınızı üzerine yıkabileceğiniz hiç kimse yok. Bakalım, hiç değilse özür dileyebilecek misiniz?

D.Ç.

Mesaj panosu

İDO’nun nisanda başlayan ve günde 6 sefer yapan ’75 dakikada Bursa’ sloganlı feribot, tüm yazlık yaşamımızı altüst etti. Yüksek motor gücü ile hız kesmeden girdiği Armutlu koyunda, günde 6 kere küçük bir tsunami denecek çapta dalga yaratan bu canavar, artık Armutlu’da ’İDO’nun Armutlu Canavarı’ olarak anılıyor. Tatilimizi dev dalgalarla geçirmek istemiyoruz.

Suat ÖZKAPLAN

LÜLEBURGAZ’
da birahanesi olan esnafız. Digitürk 2007-2008 futbol sezonu fiyat tarifesine geçen sezona oranla %60 artış yaptı. Yani 7.200 YTL olan paket bu sezon 11.500 YTL’ye yükseldi. Enflasyon 9.50 olurken bu yüksek zammın sebebi nedir? Bu zam sadece içkili satış yapan yerlere yapıldığına göre, bizim gibi esnafı yok etme planı mıdır?

Ercan KARANİ

GÜNÜN SÖZÜ

"Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür!"

(Yavuz Sultan Selim)
X