« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Evet tehdit edildik

Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek, kurulun 5 üyeyle göreve devam edeceğini açıklarken, tehdit edildiklerini doğruladı ve federasyona sert eleştiriler yöneltti. Futbol Federasyonu’nu olağanüstü kongre noktasına getiren Tahkim Kurulu krizi, önceki gün görevi bırakan 9 üyeden 4’ünün istifalarını geri almasıyla çözüldü.

Bayram Aydın
SON GÜNCELLEME
Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek, kurulun 6 üyeyle göreve devam edeceğini açıkladı. Kurulun dün İstanbul’daki toplantısından sonra bir açıklama yapan Öztek, istifa eden Erkan Vardar, Gürol Kaymak ve Samim Ünan’ın yerine yedek üyelerden Refik Moral, Kahraman Mert, Fahrettin Aral ve Metin Feyzioğlu’nun görev yapacağını söyledi. Öztek, Tahkim Kurulu üyelerinin iki noktada çok ciddi rahatsızlıkları bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

‘Birinci rahatsızlık, federasyonun, Tahkim’e sahip çıkmak bir yana, bazı hallerde bir nevi hasım gibi görüp, kuşkuyla yaklaşmasıdır. İkinci noktaya gelince, o da Tahkim Kurulu’nu, şu ya da bu organa mesaj göndermek için bazı kişi ve grupların bir manevra alanı olarak kullanmasıdır. Bazı Tahkim Kurulu üyeleri, bu tehditlere muhatap olmuşlardır. Bu durum da arkadaşlarımızın üyeliklerini ciddi şekilde gözden geçirmelerine neden olmuştur.’ Öztek, kurul üyelerinin Türk futbolunun iyiliği için geçici olarak göreve döndüklerini belirtti.

Gerekirse devreye girerim

DEVLET
Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’ndaki istifaların rahatsızlık yarattığını belirtti. Şahin, ‘Gelişmeleri takip ediyorum. Türkiye liglerini olumsuz etkileyecek bir durumla karşı karşıya gelirsek, o zaman denetim ve gözetim hakkımın bana verdiği yetkiyi kullanarak harekete geçerim’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler