Gündem Haberleri

  Evet, duygusal bir ilişki yaşıyorum

  Nuray BABACAN/ANKARA
  22.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski bakanlardan Yusuf Özal’ın oğlu, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yeğeni, AKP İstanbul Milletvekili İbrahim Özal, eski danışmanı Ayşe Muhtaroğlu ile duygusal bir ilişki yaşadığını ve eşinden boşanacağını söyledi. Ancak Özal, ‘Kesinlikle imam nikahı yok. Eşime olayı anlattığımdan beri annemin evinde kalıyorum’ dedi.

  İBRAHİM Özal 1,5 yıl önce birlikte çalıştığı kadın danışmanıyla yakınlaştı ve bir süre sonra bu ilişki birlikteliğe dönüştü. Özal’ın danışmanı, ilişkinin başlamasından hemen sonra Meclis’ten ayrıldı ve özel sektörde işe girdi. Özal, bu gelişmenin ardından eşi Gülümser Didar Özal’a boşanmak istediğini söyledi. Çift, bir süre ayrı yaşadı. Çiftin avukatları, Sarıyer Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtı.

  İbrahim Özal, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, eşinin ‘Asistanıyla imam nikahı kıydı’ tarzında ifadesinin de olmadığını söyledi. Özal, hem kendisinin, hem de eşinin avukatlarının yanlış haberler konusunda girişimde bulunacağını belirterek ‘Kesinlikle kulaktan dolma, yalan yanlış yapılmış haberler. Ben eşimle medeni bir şekilde boşanıyorum. İkimiz de eğitimli, aklı başında insanlarız. Bu tür ifadeler, onu da rahatsız eder’ dedi. Özal, eski danışmanı ile ilişkisi konusunda şunları söyledi:

  ‘Bir duygusal yakınlık yaşadık. Bu ilişkinin yaşanmasının ardından bayan arkadaşım buradaki görevinden ayrıldı. Yanlış anlaşılmalara meydan vermek istemedik. Ancak, imam nikahı yaptırdığı iddiaları kesinlikle yalandır. Benim gibi bir kişiye bu yakışmaz. Beni tanıyanlar da böyle bir şey yapmayacağımı bilirler. Konuyu eşime anlattım. Ayrılma kararı aldığımdan beri annemin evinde kalıyorum. Boşanma işleminden sonra hayatımızı birleştirebiliriz.’
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı