Ege Haberleri

EGE

  Evden üç traktör römorku çöp çıktı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  01.07.2015 - 09:50 | Son Güncelleme:

  UŞAK’ta, kötü kokudan rahatsızlık duyan vatandaşların ihbarı üzerine çalışma başlatan belediye ekipleri; bir evden üç traktör römorku çöp çıkardı.

  Köme Mahallesi Çatak Sokak’ta yaşayan 42 yaşındaki H.S.’nin evinden kötü kokular geldiği yönünde şikayetler üzerine belediye ekipleri çalışma başlattı. Eve giden zabıta ve belediye temizlik ekipleri, içeride çürümüş giysi, gıda, pet şişe, teneke kutu ve poşet gibi çöpleri tespit etti. Belediye temizlik işçileri tarafından evdeki çöpler toplanarak üç traktörün römorkuna yüklendi. Çöpler, imha edilmek üzere mahalleden götürüldü. Ardından ev ilaçlanarak dezenfekte edildi.

  Evden üç traktör römorku çöp çıktı

  AK Partili Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Geçtiğimiz hafta Karaağaç Mahallesi’nde boşalttığımız çöp evin ardından şimdi de Köme Mahallesi’nden çevre sakinlerince bu konuda şikayet aldık. Temiz bir kenti sadece caddeleri ve sokakları ile değerlendirmiyor aynı zamanda mahallelerimizde çevreye olumsuz etki edebilecek her türlü vakaya müdahale ediyoruz. Bu durumlardan birisi de çöp evlerdir. Vatandaşların sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı