Ege Haberleri

  Evden 40 bin liralık çelik kasa hırsızlığı

  Oben ULU/DİKİLİ (İzmir), (DHA)
  24.07.2015 - 01:37 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Dikili İlçesi’ndeki müstakil bir evin balkonundan giren hırsızlar, içinde 40 bin liralık ziynet eşyasının bulunduğu çelik kasayı çaldı. Hırsızların kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlatıldı.

  Hırsızlık olayı, geçen salı günü akşam saatlerinde, İsmetpaşa Mahallesi Burmalı Caddesi üzerinde bulunan 65 yaşındaki Ali Yoldaş’a ait müstakil evde meydana geldi. Evde herhangi bir kimsenin bulunmadığı belirleyen hırsızlar, balkon kapısını delici bir aletle zorlayarak açıp içeri girdi. Evin altını üstüne getiren hırsızlar, buldukları 170 kiloluk çelik kasayı beraberinde götürdü. İhbar üzerine olay yerinde inceleme yapan polis, hırsızların kim olduğu ve yakalanması için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Evden 40 bin liralık çelik kasa hırsızlığı

  Ev sahibinin damadı 40 yaşındaki Erhan Işık, "Olaydan bir hafta önce evin arka tarafına saat 02.30 civarında yanaşan koyu renkli bir araç içinden cama küçük taş atılmıştı. Sanıyorum ki o zaman yoklama çektiler. Şimdi de bu olay gerçekleşti. Emniyet güçlerine gerekli başvurumuzu yaptık. İnceleme başlatıldı. Ancak bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Olaydan sonra polis etrafta bulunan işyerlerinin kamera görüntülerini incelemeye aldı. Fakat çoğu işyerinin kameralarının kayıt yapmadığı ortaya çıktı. Kameralar göstermelik takılmış. Yetkililer bu konuyu ele almalı" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı