Gündem Haberleri

  Evden 28 kamyon çöp çıktı

  Fatih Emrah ERDOĞAN / DHA
  29.04.2016 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’in Edremit İlçesi İbrahimce Mahallesi’nde bir evdeki kötü kokudan rahatsız olan mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine inceleme yapan belediye ekipleri, her yerin çöp yığınlarıyla dolduğu evden toplam 28 kamyon çöp çıkardı.

  Edremit’in İbrahimce Mahallesi Kocaseyit Caddesi’nde bulunan Metin Tezel’e ait evden, havaların ısınmasıyla birlikte kötü kokular yükselmeye başladı. Mahalle sakinleri durumu İbrahimce Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çanaklı’ya ve Edremit Belediyesi’ne bildirdi.

  Şikayet üzerine eve gelen belediye ekipleri evin bahçesi ve içinde çöp yığınlarıyla karşılaştı. Edremit Belediyesi Temizlik İşleri bünyesindeki araçlar ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kepçe de çöp eve geldi. 6 temizlik personeli bahçedeki çöpleri dışarı çıkarırken, kepçe tarafından bu çöpler de kamyona yüklendi. Dün (perşembe) gece yarısına kadar temizlik çalışmaları devam ederken, bugün de yine kepçe ve kamyon ile çöpler taşınmaya devam etti. Toplam 28 kamyon çöp olduğu belirtildi.

  Mahalle Muhtarı Hüseyin Çanaklı, ev sahibini birkaç kez uyardığını ancak sonuç alamadığını belirterek "Belediye ekipleri geçen sene de uyarı mahiyetinde 3 kamyon çöp almıştı. Şuana kadar yaklaşık 20 kamyon çöp çıkarıldı. İçeride tahmin ediyorum 8-10 kamyon daha çöp var. Her hafta gelip evi kontrol edeceğim ve en ufak bir çöp getirmesine izin vermeyeceğim" dedi.

  Komşuları da Metin Tezel’in gece yarısı dahi sürekli Edremit’teki çöp konteynırlarını gezerek bulduğu poşet, naylon, kutu, plastik, cam parça tarzındaki her türlü eşyayı getirip yığdığını belirttiler.

  Etiketler: kamyonet , Balıkesir
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı