Gündem Haberleri

  Evdeki bebek röntgeni ölüme götürdü

  Hasan Ay / İSTANBUL
  18.04.2004 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Başkasından çocuk aldırdığı gerekçesiyle eşi tarafından boğularak öldürülen Arzu Demirhan’ın, evinde bulunan bebek röntgenini kocasını evde tutabilmek için bir akrabasından aldığı ortaya çıktı.

  İSTANBUL Şişli’deki Hayreks Saç Bakım Merkezi’nde çalışan 30 yaşındaki Arzu Akkoç, ilk evliliğinde yakalayamadığı mutluluğu, saç ektirmek için geldiğinde tanıştığı Mustafa Demirhan’da aradı. Genç kadına çok kibar ve ilgili davranan Mustafa Demirhan, Almanya’da motosiklet galerisi ile Antalya’da bir oteli olduğunu söylüyor, özel şoförlü lüks bir Mercedes’le geziyordu. Güzelliği ile dikkat çeken Arzu Akkoç, Türkiye’de dul kalmanın zorluklarıyla karşılaşınca Mustafa Demirhan’la ikinci bir deneme yapmaya karar verdi.

  YİNE MUTLULUĞU BULAMADI

  Akkoç ile Demirhan, 9 Mart 2002’de lüks bir otelde evlendiler. Ama Arzu Demirhan’ın mutluluğu çok kısa sürdü. Mustafa Demirhan, ilk günlerden itibaren çalışmaya gidiyorum diyerek evden çıkıyor ve günler sonra dönüyordu. Almanya’daki galeri ile Antalya’daki otel de ‘yalan’ çıkınca ilişkileri iyice gerildi.

  Mustafa Demirhan, 28 Kasım 2002’de yaşanan tartışma sonunda, Bahçelievler’deki evlerinde eşini kazakla boğarak öldürdü. Daha sonra kayıplara karışan ve tipini değiştiren Demirhan, Kuşadası’nda yakalandı. Dolandırıcılıktan sabıkalı Mustafa Demirhan, Bakırköy 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı.

  Olayın namus cinayeti olduğunu ileri süren Mustafa Demirhan duruşmada, ‘Çalışmak için Side’ye gitmiştim. Annesi telefon açıp eşimin hasta olduğunu söyleyince İstanbul’a geldim. Olay gecesi eve döndüğümde tanımadığım bir erkek vardı. Arzu bilgisayar tamiri için geldiğini söyledi. O gittikten sonra oturup içki içtim. Kavga ettik. Sinirlendim ve ellerimle boğazını sıkarak onu öldürdüm. Ben İstanbul’da yokken Arzu 3 çocuk aldırmış. Eve son geldiğimde bir bebek röntgeni buldum. Benim cinsel gücüm yok, çocuğum olamaz. Ben yokken birileriyle birlikte olduğunu duydum. Sıkıldım artık. Cezam neyse kesin’ dedi.

  ANNE: YALAN SÖYLÜYOR

  Bu ifadeler acı içindeki anneyi çılgına çevirdi. Mustafa Demirhan’a lanet yağdıran Necla Akkoç, ‘Evde bulunan röntgen yeğenime ait. Kızım kocasının şehir dışına çıkmasını engellemek için böyle bir şey düşünmüştü. Güzelliği kızımın başına bela oldu. Türkiye’de dul kadına kötü gözle bakıldığı için evlenmekte acele etti. Çalışkan ve dürüsttü. On parmağında on marifet vardı. Mustafa’yla tanıştığı güne lanet ediyorum’ dedi.

  PARASI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

  Kızının namus için değil parası için öldürüldüğünü iddia eden Akkoç, şunları söyledi: ‘Kızımın kolundaki bileziği ve cep telefonunu çalmış. Namus için cinayet işleyen bir insan, yeni evlendiği eşini bırakıp aylarca ortadan kaybolur mu? Mahkemede sürekli yalan söylüyor. Kızımın 3 çocuk aldırdığını söylüyor. Bir insanın 8 ay içinde 3 kürtaj olması mümkün mü? Üstelik Adli Tıp raporlarında kızımın spiral kullandığı ortaya çıktı. Kızımı, bilinçli ve planlı bir şekilde öldürdü. Olaydan 1 hafta önce kızıma akşam çalan hiçbir telefonu açmamasını söylemişti.’

  Adalete güvendiğini söyleyen Akkoç, eski damadının ömür boyu hapse mahkûm edilmesini istedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı