ANKARA HABERLERİ

Evde sağlıkta sürpriz parti

Hürriyet Haber
30.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Mamak Belediyesi’nin evde sağlık hizmeti götürdüğü Songül Kaya, 10. yaşına sürpriz doğum günü partisiyle girdi.

Hürriyet Haber

MAMAK Belediyesi’nin evde sağlık hizmetinden yararlanan 9 yaşındaki Songül Kaya için Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün de katılımıyla doğum günü partisi düzenlendi. Altı aylıkken geçirdiği hastalık sonucu yatağa bağımlı kalan Kaya, 10. yaşına, Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri ve sosyal hizmet uzmanlarının düzenlediği doğum günü partisiyle girdi. Kafkas ve Akgül, Kaya’nın ailesiyle birlikte doğum günü pastasındaki mumları söndürdü.

Sağlıklı birey sağlıklı toplum

Evde Sağlık Hizmetini çok önemsediklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, insan sağlığına yapılan hizmetin en büyük hizmet olduğunu söyledi. Akgül “Evde Sağlık Hizmeti projemizi çok önemsiyoruz. Hizmetimizi uygulamaya koyduğumuz günden bugüne kadar, 37 bin beş yüz aileyi ziyaret ettik ve vatandaşlarımızın evde sağlık kontrollerini gerçekleştirdik. Sağlıklı toplumlar, sağlıklı bireylerden oluşur. Evde Sağlık Hizmeti kapsamında, sağlık hizmetine ulaşmakta sıkıntı çeken vatandaşların ayağına sağlığı götürüyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Evde sağlıkta sürpriz parti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı