SAMSUN HABERLERİ

Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı

IHA
08 Temmuz 2015 - 16:07Son Güncelleme : 08 Temmuz 2015 - 16:08

SAMSUN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ, ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (OMÜ) VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ORTAKLAŞA “EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNİN ORGANİZASYONU ÇALIŞTAYI” DÜZENLEDİ.

IHA

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nce ortaklaşa “Samsun İlinde Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı” düzenlendi.
Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde yapılan çalıştaya Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun yanı sıra, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Dursun Mehmet Mehel de katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Çalıştayımızın amacı, evde sağlık hizmeti sunan sağlık personelinin hizmet içi eğitimini planlamak, evde sağlık hizmeti alan hastaların ve hasta yakınlarının eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bakım rehberlerini oluşturmaktır. Hasta başında, hastanın ihtiyaçlarına uygun bakım planı yapılarak, refakatçi eğitimini içeren periyodik ziyaretlerle uygulamalı eğitim programları da yapılıyor. Bu eğitimlerin uygulanması ile ekiplerimizden evde sağlık hizmeti alan hastalarımız yakınlarının veya refakatçilerinin hasta bakımı konusunda özgüvenli ve bilinçli katkılarını sağlamış olacağız. Bu çalıştaydan çıkan sonuçlar doğrultusunda Evde sağlık hizmeti sunan sağlık personelinin hizmet içi eğitimleri yeniden planlanacaktır. Aynı zamanda evde sağlık hizmeti alan hastaların ve hasta yakınlarının ihtiyaç duyduğu eğitim konuları belirlenmiş olup, bu konularla ilgili hasta yakınlarına eğitim verilecektir. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimleri ihtiyacı olan tüm hastalara ulaşarak planlı ve programlı bir şekilde kaliteli hizmet vermeye devam edecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:42
  • Guneş
   05:37
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:41
  • Yatsı
   21:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı