İZMİR HABERLERİ

Evde Sağlık Hizmetlerine Yoğun Talep

IHA
12 Eylül 2015 - 10:12Son Güncelleme : 12 Eylül 2015 - 10:13

MENDERES BELEDİYESİ TARAFINDAN GEÇEN YIL BAŞLATILAN EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ İLE İLÇENİN DÖRT BİR YANINA SAĞLIK HİZMETLERİ ULAŞTIRILIYOR.

IHA

Menderes Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan Evde Sağlık Hizmetleri ile ilçenin dört bir yanına sağlık hizmetleri ulaştırılıyor. Ücretsiz uygulamadan bir yıllık süreçte bin 23 kişi yararlandı.
Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan Evde Sağlık Hizmetleri tüm hızıyla devam ediyor. 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile doktor ve hemşireye ihtiyacı olan ancak evden çıkamayan vatandaşların hizmetine sunulan uygulama kapsamında bin 23 haneye ulaşılırken, 654 kişi de ambulans hizmetinden yararlandı.
PERİYODİK BAKIM
Menderes’te ikamet eden vatandaşların telefon veya direk başvuru ile yararlandıkları uygulama kapsamındatalepler değerlendirilip hastanın hastalık durumuna göre öncelik sırası belirleniyor. Tespitin ardından hastanın hastalığa göre ihtiyaçları belirleniyor. Programa alınan hastaya, rutin aralıklarla ziyaretler gerçekleştiriliyor.
TAM DESTEK
Uygulama kapsamında hasta bakım sürecinde, doktor muayenesi ve hemşirelik hizmetleri gerçekleştiriliyor. Hastanın rutin muayenesi, kan alımı, rutin tahlilleri gibi laboratuvar hizmetlerinin yapıldığı uygulamada, pansuman, enjeksiyon, serum takma, sonda takma, ilaç raporu, bez gereksinimini karşılama ve bez değiştirme gibi ihtiyaçlar yerine getiriliyor. Evden çıkamayacak yatalak durumdaki hastalara ise yıkama, vücut silme, bez değiştirme, yatak yapımı, tırnak kesimi gibi kişisel bakım hizmetleri de sunuluyor.
YOĞUN TALEP
Bir yıllık süreçte yoğun talebin olduğu uygulamadan 820’si 65 yaş ve üstü, 203’ü evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlar olmak üzere toplam 1023 kişi yararlandı. 654 kişi ise hastaneye ulaşım için ambulans hizmetini kullandı.
“HER ZAMAN YANLARINDAYIZ”
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, sosyal belediyecilik adına önemli adımlar attıklarını belirterek, “ Kimsesizlerin kimsesi, sessiz çoğunluğun sesi olacağımızı söylemiştik. Evde Sağlık Hizmetleri ile bu söylemimizi yerine getiriyoruz. Ücretsiz uygulamamız ile binden fazla vatandaşımıza sağlık hizmetlerimizi ulaştırdık. Bu sayı her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Evde Sağlık Hizmetlerine Yoğun Talep hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evde Sağlık Hizmetlerine Yoğun Talep haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı