Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Evde eğitim gören öğrencilere ücretsiz eğitim platformu

  AA
  01.07.2015 - 16:28 | Son Güncelleme: 01.07.2015 - 16:37

  Evde eğitim hizmeti verilen öğrenciler, K12 Online Eğitim Platformlarına ücretsiz ulaşabilecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, evde eğitim hizmeti verilen öğrenciler için K12 Online Eğitim Platformlarına ücretsiz erişim sağlanmasına ilişkin işbirliği protokolü MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ve SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet ETİ arasında imzalandı.

  Törende konuşan Güngör, MEB'in özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere, evlerine ya da hastanelere öğretmen göndererek destek sunduğunu belirterek, "Protokol sayesinde SEBİT, bu öğrencilerimize zengin eğitim fırsatlarını içeren bir portal imkanı sunacak. Toplumsal sorumluluk projesi çerçevesinde bu önemli adımı atıyoruz" ifadelerini kullandı.

  SEBİT Genel Müdürü Ahmet Eti ise protokolle öğrencilere, ders yazılımları, vitamin, okul öncesi, İngilizce ve diğer derslerin yazılımlarının yer alacağı zengin bir içerik sunulacağını belirtti.

  Protokolle, evde eğitim hizmetinden yararlanan öğrenciler, K12 online eğitim platformlarından, Vitamin, LiseGo ile Kayıp Sesler Ülkesi, TEDdy's Ready, Buki Öğreniyor, TEDdy's Having Fun'dan ücretsiz yararlanacak.

  Hizmetin sağlanabilmesi için öğrencilerin "www.vitaminegitim.com/ozelogrenci" adresinden üyelik işlemlerini yapmaları gerekiyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı