Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Evcil, duruşmaya çok yorgun çıktı

  Hürriyet Haber
  14.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.09.2000 - 00:01

  TEFECİ Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi olduğu iddiasıyla yargılanan 'Zeytin kralı' Bursalı işadamı Erol Evcil, Bursa'daki şirketinde genel müdür olarak çalışan Bursa eski Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf İlhan'a 250 bin dolarlık karşılıksız çek verdiği gerekçesiyle dün hákim karşısına çıktı. Çok yorgun olduğu gözlenen ve flaşlardan rahatsız olan Evcil, sık sık gözlerini ovuşturdu. Evcil, ifadesinde ‘‘Çekin bana ait olup olmadığını bilmiyorum. Çekin aslını ya da fotokopisini istiyorum’’ dedi.

  Kartal Özel Tip Cezaevi'nde tutuklu bulunan Erol Evcil Bursa 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nin isteğiyle talimatla ifadesinin alınması için Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı'na talimat yazıldı. Erol Evcil dün sabah Kartal Adliyesi'ne getirildi ve burada yaklaşık 2 saat bekletildi. Evcil, daha sonra 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne götürülerek ifadesi alındı. Evcil ifadesinde, ‘‘Çekin aslı veya fotokopisini görmek istiyorum. Müşteki Yusuf İlhan benim şirketimde genel müdür olarak çalışıyor. Çekler dolayısıyla onda bulunur, çeklerin akibetini bilmiyorum’’ iddiasında bulundu. Israrla çeklerin aslını isteyen Evcil, daha fazla savunma yapamayacağını söyledi. Mahkeme heyeti çekin aslı veya fotokopisinin gönderilmesi için Bursa 4. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

  Bu arada duruşmanın yapıldığı salona gönderilen bir çiçek panik yarattı. Çiçek içeri alınmadı ve adliye dışına çıkarıldı. Çiçeğin mahkemede görevli bulunan bir kişinin eşine gönderdiği anlaşıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı