Dünya Haberleri

DÜNYA

  Eva Glawischnig bütün görevlerinden istifa etti

  AA
  18 Mayıs 2017 - 13:47Son Güncelleme : 18 Mayıs 2017 - 13:47

  Avusturya Yeşiller Partisi Genel Başkanı Eva Glawischnig, parti başkanlığı başta olmak üzere bütün görevlerinden çekildiğini duyurdu. Glawischnig, belirli bir neden göstermeksizin bütün görevlerinden istifa ettiğini belirterek, “Ailemi ve çocuklarımı düşünmeliyim. Vücudum uyarı sinyalleri vermeye başladı” dedi.

  PARTİ başkanlığı görevini 2008’de üstlendiğini hatırlatan Glawischnig, “Çok hızlı bir siyasi yükseliş yaşadım ve birden kendimi Alexander Van der Bellen’in yardımcısı olarak buldum. Şimdi parti yönetimini devretme zamanı” diye konuştu. 

  Avusturya’da Başbakan Yardımcısı ve Halk Partisi Başkanı Reinhold Mitterlehner ve Glawischnig’in yakın zamanda art arda gelen istifaları ülkede siyasetin kabuk değiştirdiği yorumlarına neden oldu
  Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Glawischnig’in istifasının ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Eva Glawischnig ile çalışmamız, güven ve derin bir saygıya dayalıydı” dedi. Glawischnig, ciddi sağlık sorunları nedeniyle geçen ay hastaneye kaldırılmış ve uzun süre yoğun bakımda kalmıştı.

  YÖNETİCİLERLE GENÇLİK KOLLARI SORUN YAŞAMIŞTI
  Partinin yönetim kadrosu ile gençlik kollarının yaşadığı sorunlar basına yansımış, yönetim gençlik kollarından bazı isimleri görevden almıştı. Söz konusu görevden almalar, parti içerisinde Glawischnig’e yönelik eleştirileri artırmıştı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı