Ege Haberleri

  Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması

  Eray ARPAŞİN/ İZMİR (DHA)
  20.07.2012 - 10:30 | Son Güncelleme:

  Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), ‘Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’ düzenledi.

  Tasarım yarışması ile hem yeni yeteneklere fırsat tanınması hem de tekstil ve konfeksiyon sektöründe her geçen gün önemi daha da artan moda ve tasarımın gündemde olması hedefleniyor.
  ‘Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın 10 finalisti, Denizli İhracatçılar Birliği'nde yapılan değerlendirme ile belirlendi. Türkiye'nin dört bir yanından yarışma için tasarım dosyaları gönderilirken, toplanan değerlendirme komisyonu, 112 başvuru arasından finale kalan 10 yarışmacıyı belirledi. İzmirli modacı Ertan Kayıtken'in de yer aldığı komisyonda, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Tosunoğlu ve İbrahim Uzunoğlu, Rönesans Ajanstan Akif Örük, Tasarımcı Vildan Çaputçu, Gardenya Tekstil'den Mukaddes Başkaya yarışmacıların gönderdiği tasarımları değerlendirdi.
  Yarışma sürecinin bundan sonraki aşamasında, finale kalan 10 tasarımcı ile bir bilgilendirme toplantısı yapılacak. Finale kalan Kardelen Erçelik, Tuğçe Yıldırım, Roberto Enver, Esra Ertan, Kaniyet İrgebayeva, Volkan Ünlü, Fatma Kırımlı, Nejla Gülcemal, Ayça Kaplan ve İpek Aslanboy yaz boyunca atölyede çalışarak, tasarımlarını yarışma finalinde düzenlenecek defilede sunulur hale getirecek. 3 Ekim'de Denizli'de yapılacak büyük finalde, yarışmacıların çalışmaları ünlü mankenlerin yer alacağı bir defile ile sergilenecek ve final jürisi tarafından yapılan değerlendirmenin ardından dereceye girenler belirlenecek. Yarışmanın birincisi 7 bin TL, ikincisi 5 bin TL, üçüncüsü ise 3 bin TL ile ödüllendirilecek. Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen yarışmacıya ise 5 bin TL verilecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı