« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ev sahibi galibiyetle başladı

Sırbistan'da, 4 grupta 16 takımın karşılaşacağı Avrupa Hentbol Şampiyonası başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başkent Belgrad'daki Pionir Spor Salonu'nda düzenlenen açılışa Sırbistan'ın Spor Bakanı Snejana Markoviç Samarciç ile Avrupa Hentbol Federasyonu'nun (EHF) Başkanı Torian Lian katıldı.

Sırbistan Spor Bakanı Samarciç, yaptığı, Avrupa'nın en iyi hentbol oyuncuların Sırbistan'da olduğunu, bundan memnuniyet duyduğunu belirterek, tüm takımlara başarı diledi.

Törenin ardından A Grubu'nda oynanan ilk maçta, ev sahibi takım Sırbistan Polonya'yı 22-18 mağlup etti. Maçın ilk yarısını 11-7 üstünlükle kapatan Sırbistan'ın en iyi oyuncuları 6'er gol kaydeden Marko Vuyin ve İvan Nikçeviç oldu.

A Grubu'nun diğer karşılaşmasında Danimarka Slovakya'yı 30-25 yendi.

Niş kentinde oynanan B Grubu karşılaşmaları kapsamında Çek Cumhuriyeti Almanya'yı 27-24 yenerek sürpriz yaptı. B Grubu'nun diğer karşılaşmasında ise İsveç ve Makedonya 26-26 berabere kaldı.
Etkinlik programına göre grup karşılaşmaları, Belgrad'daki Pionir Spor Salonu'nda, Novi Sad kentindeki Spens, Vrşac'taki Millennium Centre ve Niş kentindeki Çair spor salonlarında yapılacak. Play-of maçları ise Belgrad'daki Belgrad Arenası'nda düzenlenecek.

29 Ocak'a kadar sürecek Avrupa Şampiyonası'na katılan 16 takım ve 4 Grup şöyle:

A Grubu (Belgrad)
Polonya
Sırbistan
Danimarka
Slovakya

B Grubu (Niş)
Almanya
İsveç
Makedonya
Çek Cumhuriyeti

C Grubu (Novi Sad)
Fransa
Macaristan
İspanya
Rusya

D Gurbu (Vrşac)
Hırvatistan
Norveç
Island
Slovenya

Bunları da Beğenebilirsiniz