Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eurovision’da Bonomo sürprizi

  Hürriyet Haber
  10 Ocak 2012 - 01:31Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 10:11

  Eurovision’da Türkiye’yi, ilk albümü “Meczup”la kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edinen genç şarkıcı Can Bonomo temsil edecek.

  EUROVISION TERCİHİ İÇİN NE DEDİLER

  İŞTE 2012 EUROVISION TEMSİLCİMİZ / WEB TV

  DÜNDEN BUGÜNE EUROVISION'DA TÜRKİYE

  UZUN süredir devam eden Eurovision tartışmalarında sona gelindi. TRT, mayıs ayında Bakü’de yapılacak şarkı yarışmasında Türkiye’yi Can Bonomo’nun temsil edeceğini açıkladı. Yarışma için daha önce Atiye, Kıraç, Sıla ve Hande Yener’in isimleri gündeme gelmişti.

  MÜZİĞE 8’İNDE BAŞLADI 

  İzmirli Can Bonomo, müziğe sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. İstanbul’a 17 yaşında gelen Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak adım attı. Bilgi Üniversitesi’nin Sinema-Televizyon Bölümü’nde okuyan Bonomo, üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra televizyona geçerek Number One TV ve MTV Türkiye’de programlar hazırladı, ayrıca çeşitli reklamlarda rol aldı.

  İŞTE CAN BONOMO'NUN EN SEVİLEN ŞARKISI / WEB TV

  ALTIN KELEBEK ÖDÜLLÜ

  Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla konserler veren Can Bonomo, ilk albümü “Meczup”u 2011’in ocak ayında çıkardı. Bonomo, müziğini “İstanbul müziği” olarak tanımlıyor. Genç şarkıcı, 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri Töreni’nde “En İyi Çıkış Yapan Solist”, 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri Töreni’nde de “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödüllerini almıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı