Euromoney Ünlü&Co'ya ödül verdi

Hürriyet Haber
12.07.2015 - 15:06 | Son Güncelleme:

Varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, finans çevrelerinin saygın yayın organı Euromoney tarafından Türkiye’nin “En İyi Birleşme & Satın Alma Danışmanı” seçildi.

Uluslararası finans çevrelerinin etkili ve saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından her ülkede sektörünün en iyilerine verilen “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” (Euromoney Awards for Excellence) sahiplerini buldu. “En İyi Birleşme & Satın Alma Danışmanı” (Best M&A House) kategorisinde Türkiye’nin en iyisi ÜNLÜ & Co oldu.

9 Temmuz Perşembe akşamı Londra’da düzenlenen bir törenle ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü’ye takdim edildi.

Euromoney yaptığı açıklamada; birleşme ve satın almalar yolu ile şirketlerin kurumsal stratejilerini başarmalarını sağladığı, bölgeler arası satın alım işlemlerinin gerçekleşmesinin önünü açtığı ve M&A operasyonlarının doğal çetin şartları içerisinde lider olarak kalmayı başardığı için ÜNLÜ & Co’ya bu ödülü verdiklerini belirtti.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü verilen ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, “Finans çevrelerinin en saygın yayın organlarından birisi tarafından Türkiye’nin en başarılı ve en iyi birleşme & satın alma danışmanı olarak seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ödül, müşterilerimizle kurduğumuz uzun ömürlü bağın bir sonucudur. 1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, günümüzde Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olmuştur. Türkiye’yi doğru yatırımlarla buluşturmayı, büyük bir ustalığa ve girişimci ruha sahip Türk şirketlerine de yurtdışına açılma sürecinde en büyük desteği sunmayı bir ilke edindik. Bugün Türkiye’nin dev şirketlerine birleşme ve satın alma konusunda danışmanlık veriyoruz. ÜNLÜ & Co olarak 2014 yılında 3,7 milyar dolarlık yabancı satın alma ve birleşme işlemini gerçekleştirmemiz ve bu ödüle layık görülmemiz de kararlılığımızın ve güvene dayanan müşteri ilişkilerimizin bir neticesidir.” şeklinde konuştu.

Daha önce de uluslararası finans dergisi ICFM (Intercontinental Finance Magazine) tarafından yılın M&A Firması, Yılın Borç Finansmanı ve Danışmanlık Firması seçilen ÜNLÜ & Co bu yıl ayrıca Avrupa İş Ödülleri’nde de (European Business Awards) “Ulusal Şampiyon” ilan edilmişti.


Etiketler: ünlü co


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı