« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Euroleague Hürriyet demek

Basketbolun Şampiyonlar Ligi’nin resmi medya ortağı olan Hürriyet, bu büyük organizasyonu sayfalarına taşıyacak. Basketbolseverler, Euroleague’den en özel haber, röportaj ve bilgileri Hürriyet’te bulacak.

Ozan ERMİŞ
SON GÜNCELLEME

AVRUPA’nın en büyük basketbol organizasyonu ile Türkiye’nin 1 numaralı gazetesi Hürriyet güçlerini birleştirdi. THY Avrupa Ligi’nde 2011-12 ve 2012-13 sezonlarının tüm maçları ile mayıs ayında İstanbul’da gerçekleşecek “final four” hakkındaki haber, video, fotoğraf ve özel röportajlar sadece Hürriyet, Hürriyet Daily News Gazeteleri ve web siteleri üzerinden okura ulaşacak.

Hürriyet’i, THY Avrupa Ligi’nin resmi medya sponsoru yapan anlaşma, Euroleague CEO’su ve Başkanı Jordi Bertomeu, Hürriyet CEO’su Hasan Yılmaz, Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ve Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin tarafından imzalandı.

Basketbola ilgiyi artıracak

Törenin ardından bir açıklama yapan Euroleague CEO’su Bertomeu, tüm dünyada basketbola ilgiyi artırmak için arayış içinde olduklarını, Hürriyet’le yapılan anlaşmanın THY Avrupa Ligi’nin geliştirilmesi adına mükemmel bir ortaklık olduğunu söyledi. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu da Türkiye’de basketbola ilginin her yıl arttığını belirterek “Final four’un bu yıl Türkiye’de gerçekleştirilmesinden büyük bir heyecan ve THY Avrupa Ligi’nin resmi medya ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. Genç kuşakların basketbola ilgisini artırmak için bu büyük bir fırsat olacak” dedi.

Bu ortaklıkla neler yapılacak?

- Hürriyet, 11-13 Mayıs’taki final four haftasında özel ekler yayınlayacak.
- Gazetemizde, THY Avrupa Ligi ile ilgili özel sayfalar hazırlanacak.
- Ligin en önemli yıldızları ile yapılan röportajlar okurlara ulaştırılacak.
- Web sitemiz www.hurriyet.com.tr’de maçların görüntüleri yayınlanacak.
- Euroleague ile ortak bir web sayısı hazırlanacak.
- Hürriyet ve ‘hurriyet.com.tr’ etkinliklere ilginin artırılması için ödüllü yarışmalar gerçekleştirecek.
- THY Avrupa Ligi’nde haftanın en güzel 10 hareketi seçilecek.

GEÇEN sezonun Final Four’u 192 ülkenin televizyonundan yayınlandı. THY Avrupa Ligi’nde her hafta oynanan maçlar da 100’ün üzerinde ülkede izleniyor. Dolayısıyla Final Four’un İstanbul’da düzenlenecek olması Türkiye için müthiş bir tanıtım fırsatı olacak.

Hürriyet ile daha popüler olacağız

Avrupa basketbolunun patronu, Hürriyet ile ortaklıklarının önemini vurguladı.

BERTOMEU, “Euroleague’i bu organizasyonda yer alan kulüplerin oluşturduğu bir şirket gibi düşünün. Bizim yerel federasyonların yönettiği ülke liglerinden farklı bir yapımız var. THY Avrupa Ligi’ni daha popüler hale getirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin en önemli gazetelerinden Hürriyet’le yaptığımız anlaşma da bu çabamızın bir örneği” diye konuştu.

Eskiden arazi görürdük şimdi salonlar var

Gazetemizi ziyaret eden Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu, “Önceden bir tek Abdi İpekçi vardı. Şimdi 3 salonunuz birden var. Eskiden Türkiye’ye geldiğimizde sadece arazi görürdük. Şimdi birbirinden güzel salonlar görüyoruz” dedi.

/images/100/0x0/55eb28bbf018fbb8f8af27cb

Avrupa’nın en güzel 2 salonundan biri

Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu, Fenerbahçe Ülker’in yeni salonu Ülker Sports Arena’ya tam not verdi.

BASKETBOLUN Şampiyonlar Ligi, “Euroleague”in CEO’su Jordi Bertomeu, açılışında hazır bulunduğu Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’ya övgü yağdırdı. THY Avrupa Ligi ile Hürriyet arasındaki resmi medya ortaklığı anlaşması için gazetemize gelen Bertemeu sorularımızı yanıtladı. İşte kulüpler düzeyinde Avrupa basketbolunun patronu olan Bertemeu’nun gözünden Ülker Arena...  “Bana göre Berlin’deki O2 World Arena Avrupa’nın en güzel salonudur. Fenerbahçe Ülker’in yeni salonunu da oraya benzettim. Şu an için Avrupa’nın en güzel salonlarından biri diyebilirim. Böyle bir rüyanın gerçekleşmesi hepimiz için gurur verici oldu.”

· Adı: O2 World Arena
· Açılış tarihi: 2008
· Maliyeti: 165 milyon Euro
· Kapasitesi: 16 bin
· İşletmecisi: AEG
· Ev sahibi: Alba Berlin
G 2008-09 Euroleague  Final-Four’u oynandı.
G Buz hokeyi, hentbol maçları ve konserlerde de kullanılıyor


Bunları da Beğenebilirsiniz