« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eurokids Masa Tenisi kampı Antalya'da

Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) tarafından düzenlenen Eurokids Uluslararası Kampı Antalya'da başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'nun organizatörlüğünde Dilek Sabancı Spor Salonu'nda gerçekleşen kamp, bugünkü antrenmanla start aldı. Yedi gün sürecek kampa, 14 ülkeden, gelecek için ümit veren 35 sporcu katılıyor. Kampta ETTU'nun gönderdiği başantrenör gözetiminde çalışacak sporculara, antrenörleri de eşlik ediyor.

Öte yandan kamp devam ederken, 11 Şubatta da antrenör semineri düzenlenecek. Seminerde, ETTU'nun gönderdiği başantrenörlerden Romen Viorel Filimon tarafından eğitim verilecek. Filimon, antrenörleri, masa tenisindeki son gelişmeler ve teknik-taktik çalışmaları konularında bilgilendirecek.

FEDERASYON BAŞKANI

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen,  Eurokids kamplarının, Avrupa Masa Tenisi Birliği tarafından her yıl düzenli yapıldığını söyledi.

Eurokids kamplarına masa tenisinde gelecek vaat eden sporcuların katıldığını belirten Çimen, “Kamp süresince çocukların gelecekte başarılı bir sporcu olmaları yolunda ciddi antrenmanlar yapılıyor. Bu tür kampları ülkemizde yapmamızla birlikte altyapımız da güçleniyor. Ayrıca yeni gelişmeleri de bu sayede yakından takip edebiliyoruz” dedi.
Eurokids kampının çok önemli olduğunu vurgulayan Çimen, gelecekte Avrupa şampiyonu olacak sporcuların bu tür kamplardan çıkacağını kaydetti.

Kamp 13 Şubatta sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz