« Hürriyet.com.tr
MENÜ

EuroBasket 2013 biletleri sahibini buldu

Fransa'da düzenlenecek Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılmak için kalan son iki biletin sahibi Ukrayna ve Sırbistan oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Lille, Orchies, Trelaze, Vannes ve Vendespace kentlerinde düzenlenecek olan şampiyonada bu iki takıma, ev sahibi Fransa'nın yanı sıra, daha önce elemeleri geçen 8 takım ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılan 5 Avrupa ekibi eşlik edecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, son iki bilet için oldukça çekişmeli geçen karşılaşmaların ilkinde, Ukrayna, Macaristan'ı geçerek geçtiğimiz yıl katılamadığı şampiyonanın ardından Fransa'ya gitmeye hakkını elde ederken, Sırbistan da Estonya'yı mağlup ederek, finallerin biletini aldı.

Elde edilen sonuçlarla iki takım, katılmayı daha önceden garantileyen Belarus, Karadağ, Slovakya, Litvanya, İsveç, İspanya, İtalya ve Letonya ile eleme turundan şampiyonaya katılmaya hak kazanan 10 takımlık listeyi oluşturmuş oldu.

Ev sahibi Fransa'nın doğrudan katılacağı şampiyonada, şu an 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için hazırlıklarını sürdüren Türkiye'nin yanı sıra, Rusya, Büyük Britanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti de turnuvaya olimpik kontenjandan katılacak ekipler olacaklar.

Kadınlar “EuroBasket 2013”ün kuraları ise 21 Eylül'de Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek törenle çekilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler