Ege Haberleri

EGE

  Euro’nun yatırımı 17 milyon

  Ümit YILDIZ, (DHA)
  08 Eylül 2013 - 01:05Son Güncelleme : 07 Eylül 2013 - 15:45

  Euro Gıda, İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde 75 bin metrekarelik alan üzerine kurduğu yeni fabrika ile ambalajlı sektörde lider firmalar arasında yerini aldı.

  FARKLI damak zevklerine hitap eden işlenmiş doğal gıda ürünlerini sofralara sunan Euro Gıda, İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde 75 bin metrekare alan üzerine kurduğu yeni fabrika ile ambalajlı sektörde söz sahibi hale geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Önen, “Yılda yaklaşık 25 bin ton hammadde alıp, 15 bin çiftçi ile çalışıyoruz. Bu yıl 50 milyon kavanoz olan üretimimizi 55 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

  Kemalpaşa fabrikasının haziran ayında üretime başladığını hatırlatan Haluk Önen, yaptıkları yatırım ile bin kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, “Almanya’dan Kanada’ya, İtalya’dan Rusya’ya 20’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Yeni hedefimiz ABD pazarına girmek” dedi.

  Melis’le devam ediyor

  1980 yılında Manisa’da “Melis” adıyla kurulan firmanın 2007 yılında Euro Gıda bünyesine katıldığını belirten Önen, Melis markası ile üretim yapmaya devam ettiklerini söyledi.

  Daha önce İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde faaliyet gösteren fabrikayı, lokasyon avantajından yararlanmak amacıyla Kemalpaşa’ya taşıdıklarını da belirten, Önen şunları söyledi:

  “17 milyon Euro’luk yatırım yaparak 75 bin metrekarelik arazi üzerinde 44 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan fabrika kurduk. Tarlalardan toplanan sebzeleri 24 saat içinde tazeliğini bozmadan işliyoruz. Yıllık üretimimiz 22 bin tona ve 50 milyon kavanoza ulaştı. Hedefimiz bunu 55 milyon kavanoza çıkarmak. 22 bin paletlik depo kapasitesiyle lojistik hizmetlerimizi de çok profesyonel hale getirdik. Fabrikada bir günde 160 ton salatalık işliyoruz. Firma olarak ürün portföyümüzde başta salatalık ve biber olmak üzere onlarca çeşit turşu, közlenmiş sebze ürünleri, sebze konserveleri ile patlıcan ve biber bazlı soslar da yer alıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı