« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Euro 2020 finalinin favorisi İstanbul

2020 Olimpiyatları’nı Tokyo’ya kaptıran İstanbul, Euro 2020’nin yarı final ve finalini almak istiyor. İngiltere Futbol Federasyonu da favorinin İstanbul olduğunu açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngİltere Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Horne, 13 ülkenin ev sahipliğini yapacağı Euro 2020’de yarı final ve final maçları için İstanbul’u favori olarak gördüğünü söyledi. Horne, “Bazı duyumlar aldık. Türkiye’ye karşı bir sempati var ve Türkiye yarı final ve final için favori gibi hissediliyor” dedi. Londra’nın hem grup maçlarına hem de yarı final ve final maçlarına aday olduğunu belirten Horne, hangisini kazanırlarsa kazansınlar İngiltere’ye çok büyük katkısı olacağını kaydetti.

KARAR 25 EYLÜL’de

Euro 2020 için 32 ülke yarışacak. 13 ülkenin ev sahipliği yapmasına karar verilen şampiyonada, 12 ülke, üç ‘grup maçı’ bir de son 16 ya da çeyrek final maçı olmak üzere bir ‘eleme usulü maça’ (standart paket) ev sahipliği yaparken, bir ülkede de yarı finaller ve final maçı oynanacak. Euro 2020’ye ev sahipliği yapacak ülkeler, 25 Eylül 2014’te açıklanacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler