« Hürriyet.com.tr
MENÜ

EURO 2016'ya direkt gidebiliriz

A Milli Futbol Takımımız grupta kalan 2 maçını da kazanır ve Letonya da grup sonuncusu olursa, 'en iyi üçüncü' olarak 2016 Avrupa Şampiyonası'na doğrudan katılma şansımız var.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A Milli Futbol Takımımız, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde konuk ettiği Hollanda'yı 3-0 yenerek, A Grubu'nda üçüncü sıraya yükseldi ve play-off'a kalma yolunda büyük avantaj yakaladı.

EURO 2016ya direkt gidebiliriz
Portakallar ile arasında 2 puan fark bulunan ay yıldızlı ekibimizin play-off vizesi alması için, bundan sonra oynayacağı Çek Cumhuriyeti ve İzlanda maçlarından 4 puan alması yeterli.

EURO 2016ya direkt gidebiliriz MİLLİ DESTAN! TÜRKİYE KIRMIZI BEYAZ

Ancak Milliyet yazarı Uğur Meleke, gruplarda dün ortaya çıkan sonuçların ardından, Türkiye'nin EURO 2016'ya direkt gitme şansının ortaya çıktığını yazdı. Meleke'nin konuyla ilgili yazısı şöyle:

EURO 2016ya direkt gidebiliriz
"LETONYA GRUP SONUNCUSU OLURSA EN İYİ ÜÇÜNCÜ OLABİLİRİZ"
Turnuvaya ilk ikilerle birlikte en iyi üçüncü de doğrudan katılacak. Bizim 2 galibiyetimiz grup sonuncusu Kazaklar’a karşı olduğu için o sıralamada işimiz şu anda çok zor. Ama son maçta Kazaklar Letonya’yı yener ve grup sonunculuğuna iterse hesaplar değişir. O durumda bizim hesaba katılan 8 maçta 16 puana ulaşma şansımız var ki, o zaman en iyi üçüncülük adayları Ukrayna-Arnavutluk-Macaristan gibilerini sollamak mümkün olabilir. Şu anda kağıt üstünde Çekler’e ve İzlanda’ya karşı 4 puan yetiyor ama bu ihtimali de göz önüne alarak 6’yı hedeflemekte fayda var. Kazaklar bir sürpriz yapar da Letonya’yı yenerse, bizi Paris’e gönderebilirler pekala.

EURO 2016ya direkt gidebiliriz EURO 2016 ELEMELERİNDE DÜN GECE NELER OLDU?Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler