« Hürriyet.com.tr
MENÜ

EURO 2016'da Şükrü Saraçoğlu olmayacak

EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde hazırlanan logosunun tanıtıldığı ve yapılan çalışmaların anlatıldığı lansman toplantısı bugün Swiss Otel'de yapıldı.

Alican Yaycılı / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Swiss Otel’de yapılan lansman toplantısına Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TFF Başkanvekili Lütfü Arıboğan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, TFF Genel Sekteri Ahmet Güvener katıldı ve şampiyonaya ev sahipliği yapması planlanan şehir ve stadyumlar da açıklandı.

 

Toplantı logoyu ve turnuvaya ev sahipliği yapacak olan illerimizi sergileyen dans gösterisi ile başladı. Toplantının başında 16 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı oyuncusu GökhanSürücü, logonun tanıtımını yaptı.

 

Buna göre, EURO 2016 için İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı, üstü ve yanları kapatılarak çevresel düzenlemesiyle birlikte şampiyonaya hazır hale getirilecek. İnşaatına devam edilen Türk Telekom Arena da İstanbul'un bir diğer stadı olacak. Kayseri Kadir Has Stadı'nın yanı sıra İzmir, Konya, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Ankara'da yapılacak yeni statlar da şampiyonaya hazır hale getirilecek. Tüm bu şehirlerin altyapı yatırımları tamamlanacak, özellikle ulaşım ve konaklama konularında büyük yatırımlar gerçekleştirilecek.

 

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı, organizasyona ev sahipliği yapılması halinde maçlarda kullanılmayacak.

 

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, toplantıda şunları söyledi: “Gelişmişliği özelliği bilim ve sanatsa buna kesinlikle spor da eklenmelidir. Spor çok önemlidir. Özellikle de bizim gibi futbola çok düşkün bir ülke için. Bu duruma gelmemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

 

TFF Başkanı Mahmut Özgener ise toplantıda şunları söyledi: “Futbol ekonomisi en büyük 6. ülke olarak daha iyi statlar yapmalıyız. Türkiye’nin medeniyetler kavşağı olduğunu düşünürsek bu adaylığı kazanmak bize çok fazla şey katacak. Biz Türkiye olarak bu organizasyonu çok fazla istiyoruz.”

 

Ayrıca toplantıda İstanbul’da kullanılacak olan Olimpiyat Stadı’nın üzerinin kapatılacağı açıklandı.  Bazı illerde yeni statlar bazılarında ise yeni yapılandırmaya gidileceği öğrenildi.

 

İşte EURO 2016 adaylık logomuz

 

EURO 2016da Şükrü Saraçoğlu olmayacak


Bunları da Beğenebilirsiniz