ANTALYA HABERLERİ

'eTürkiye Ödülleri' sahiplerini buluyor

DHA
04.04.2016 - 12:51Son Güncelleme :
DHAANTALYA, (DHA) - TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen 'eTürkiye (eTR) Ödülleri'nde, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Projesi finale kaldı.

TÜSİAD ve TBV tarafından, devlette örnek uygulamalara dikkat çekmek, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtmak, başarılı girişimlerin desteklemek ve özendirilmek, bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasına katkıda bulunmak için her yıl verilen 'eTürkiye Ödülleri'nde finale kalan projeler açıklandı. Finale, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bölgede yaşanan vatandaşların onayı alınarak başlattığı 'Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi de kaldı.

PROJEDE 2 MÜZE VAR

Konunun uzmanları tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir çok uygulamasında olduğu gibi Türkiye'ye örnek olacağı belirtilen projede, vatandaşlara oturdukları bölgede ev sahibi olma, tek kuruş ödemeden, metrekareleri kadar daire sahibi olma, eski evlerinden taşınırken ve yeni evlerine yerleşirken iki defa taşınma yardımı, kira yardımı gibi imkanlar sunuluyor. Bölgeyi Antalya'nın yeni cazibe merkezi yapacak projeyi diğer kentsel dönüşüm projelerinden ayıran en önemli özellik ise içinde 2 ayrı müze planının da olması.

Kepezaltı ve Santral mahallelerinde hak sahiplerine; tek kuruş ödemeden metrekare hakları kadar daire sahibi olma, aynı sokakta oturma, kira ve taşınma yardımı gibi imkanlar sunan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yeşil alanları bol, meydanları bol, okullara yaya gidilebilir, her türlü sosyal imkanı olan bir yaşam alanı inşa edilecek.

ÖDÜLLER 8 NİSAN'DA VERİLECEK

'Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler', 'Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler', 'Kamudan Kamuya e-Hizmetler' ve 'Yerel Yönetimler' kategorilerinde verilecek ödüller sahiplerini 8 Nisan 2016 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bulacak.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'eTürkiye Ödülleri' sahiplerini buluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 12 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'eTürkiye Ödülleri' sahiplerini buluyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı