ERZURUM HABERLERİ

ETSO Meclisi’ne, 2. OSB Brifingi

IHA
31.08.2015 - 16:15Son Güncelleme :

ETSO MECLİSİNE 2. OSB BİRİFİNGİ

IHA

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) Ağustos ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Saim Özakalın başkanlığında gerçekleştirildi.
ETSO Meclis Salonu’ndaki toplantı Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkan vekili Şevket Demir’in, Ağustos ayı faaliyetlerini içeren sunumuyla devam eden toplantıda, Meclis Başkanı Saim Özakalın da 2. OSB’de yürütülen altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda 2.OSB Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olan Özakalın, ETSO olarak 2.OSB’deki çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, çalışmaların belirlenen takvim çerçevesinde yürütülmesine azami özen gösterildiğini ifade etti. Erzurum’a yatırım yapmak isteyen iş adamları ve firmaları yeni organize sanayi bölgesine kavuşturmak için çaba gösterdiklerini kaydeden Başkan Özakalın, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’in de, 2. OSB’yle ilgili çalışmalarla yakından ilgilendiğinin altını çizdi.
Özakalın, 1. Etap’taki altyapı çalışmalarının yüklenici firma tarafından, 2016 yılının Ekim ayında teslim edileceğini sözlerine ekledi.
Başkan Özakalın’ın konuşmasının ardından, toplantıya davet edilen 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya tarafından, ETSO Meclis üyelerine yeni OSB’nin son durumuyla ilgili detaylı bilgi verildi. 2. OSB’nin kuruluş aşamalarından ve yapısından söz eden Karakaya, toplam 216 hektarlık bir alana sahip olan 2. OSB’nin ilk etapta 50 hektarlık bölümünde altyapı çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Büyüklükleri, 5 bin ile 7 bin metrekare arasında değişen 40 adet B tipi parselden oluşan 2. OSB 1. Etap’taki altyapı çalışmalarının aksamadan yürütüldüğünü anlatan Fırat Karakaya, geri kalan 166 hektarlık alanda da proje ihalesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Toplantının sonunda Başkan Özakalın ve 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya meclis üyelerinin konuyla ilgili sorularını cevaplandırdılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden ETSO Meclisi’ne, 2. OSB Brifingi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ETSO Meclisi’ne, 2. OSB Brifingi haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı