Ege Haberleri

EGE

  "eTR"de ödüllerden biri Seferihisar’a

  SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)
  17.01.2015 - 01:07 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Seferihisar İlçe Belediyesi, bu yıl 12’incisi düzenlenen ve ülkenin en prestijli bilişim ödülü olarak kabul ’eTR’de, SeferiKart projesiyle ödüle layık görüldü.

  Devlette örnek uygulamalara dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenip özendirilmesi ve bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasını hedefleyen yılın en önemli yarışmasında, altı kategoride finale kalan 20 kamu kurum ve kuruluşundan ödüle layık görülenler, jürinin oylamasıyla belirlendi. TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen ’eTR’de, Küçük Ölçekli Belediye Kategorisi’nde, Artvin Belediyesi’ni finalde geçen Seferihisar Belediyesi, SeferiKart Projesiyle Türkiye’nin en başarılı belediyesi seçildi. Birincilik ödülünü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Esin Güral Argat ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın ellinden aldı.

  eTRde ödüllerden biri Seferihisar’a

  Kategorisinde Türkiye birincisi seçilen Seferihisar Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Tunç Soyer, "Çok mutluyum. Türkiye’nin en prestijli bilişim ödülünü aldık. TBMM’de TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı ortaklığıyla yapılan yarışmada en iyi belediye seçilmek büyük bir gurur. SeferiKart projemizi sosyal yardımın ihtiyaç sahiplerini incitmeden yardımın yapılması temeliyle başlattık. Ardından ilçede eğitim gören öğrencilerimizin kırtasiye yardımlarını SeferiKart’larla ulaştırdık. SeferiKart’ın felsefesi insanları mağdur etmeden, kartlarına yüklediğimiz para puanlarla ihtiyaçlarını anlaşmalı işyerlerinden alması üzerine kurulu. Ayrıca Seferihisarlılar SeferiKart’ı artık bir kimlik kartı gibi de kullanabiliyor. Projede emeği geçen belediye çalışanı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, ödülü tüm Seferihisarlılara armağan ediyorum. Her zaman daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı