ESKİŞEHİR HABERLERİ

ETO Heyeti Kosova’daki İş Formuna Katıldı

IHA
03 Ekim 2015 - 13:01Son Güncelleme : 03 Ekim 2015 - 13:02

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI (ETO) BAŞKAN YARDIMCISI SÜLEYMAN KUTLU, YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZGÜR ALP VE MECLİS ÜYELERİNDEN OLUŞAN ETO HEYETİ KOSOVA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN 2. PRİZREN İŞ FORUMU’NDA TEMASLAR GERÇEKLEŞTİREREK, KOSOVA KAMU YÖNETİMİ BAKANI MAHİR YAĞCILAR VE EKONOMİ BAKANI BLERAND STAVİLECİ İLE KARŞILIKLI TİCARETİ DEĞERLENDİRDİ.

IHA

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkan Yardımcısı Süleyman Kutlu, Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Alp ve meclis üyelerinden oluşan ETO heyeti Kosova’da gerçekleştirilen 2. Prizren İş Forumu’nda temaslar gerçekleştirerek, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ve Ekonomi Bakanı Blerand Stavileci ile karşılıklı ticareti değerlendirdi.
Eskişehir Ticaret Odası heyeti, temaslarda bulunmak üzere 1-2 Ekim tarihlerinde Kosova’da gerçekleşen 2. Prizren İş Forumu’na katıldı. Eskişehir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Süleyman Kutlu’nun da katıldığı forumun açılış törenini Kosova Ekonomi Bakanı Blerand Stavileci, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Prizren Belediye Başkanı Prof. Ramadan Muja, Prizren Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş, KDTP Millet vekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka, Türkiye’nin Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu gerçekleştirdi. Foruma yabancı misyon şefleri, iş adamları ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı. Türkiye, Arnavutluk, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya, Karadağ, Slovenya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan çok sayıda işadamı da forumda yer aldı.
Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ile özel bir görüşme yapan Eskişehir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Süleyman Kutlu, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artması için etkili bir çalışma içinde olduklarını ve bu çalışmaların temaslar ve iş forumları aracılığı ile daha da artırıldığını belirtti. Kutlu, dost ve kardeş ülke Kosova’nın her zaman yanında olduklarını söyledi. Ulusal ve uluslararası pek çok medya kuruluşunun takip ettiği etkinlikte ETO Başkan Yardımcısı Süleyman Kutlu yerel basına da bir demeç verdi. Forumun açılış töreninin ardından, Kosova’daki yatırım imkanları hakkında bilgiler verildi. Programın ikinci gününde ise işadamları arasında ikili iş görüşmeleri yapıldı. Prizren İş Forumu Başkanı ve Prizren Belediyesi Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş, katkılarından dolayı Eskişehir Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Alp’e plaket takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden ETO Heyeti Kosova’daki İş Formuna Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ETO Heyeti Kosova’daki İş Formuna Katıldı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:03
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:01
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı