Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Etlik’e dev hastane ihalesinde en iyi teklif Astaldi-Türkerler’den

  02 Temmuz 2011 - 00:00Son Güncelleme : 01 Temmuz 2011 - 21:37

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Ankara için açıkladığı projeler arasında yer alan Etlik Entegre Sağlık Kampüsünün ihalesi yapıldı. İhalede en iyi teklifi 319 milyon TL ile Astaldi-Türkerler İş Ortaklığı verdi.

  ETLİK Entegre Sağlık Kampüsü Yapım İşleriyle Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi İhalesi, Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığında gerçekleştirildi.

  Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanı Abdulvahap Yılmaz, ihale öncesinde yaptığı konuşmada, dünyanın en büyük sağlık kompleksinin ihalesini yaptıklarını söyledi.

  Dünyanın en büyük kampüsü

  Türkiye’de ilk kez uygulanan kamu-özel ortaklığı modelinin dünyada ve Avrupa’da yayın olarak kullanıldığını anlatan Yılmaz, bu çerçevede ilk ihaleyi Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü için yaptıklarını belirtti. Dünyanın en büyük sağlık kampüsü olma özelliğine sahip tesisin 3 bin 566 yatak kapasiteli olacağını ve 1 milyon 500 bin metrekare alan üzerine kurulacağını bildiren Yılmaz, kampüste 1 genel, 7 dal hastanesi bulunacağını kaydetti.
  Kampüste tedaviye gelenlerin yeşilin her tonuyla karşılaşacağını, otoparkların yer altında olacağını, çevre düzenlemesinde havuzların, şelalelerin bulunacağını, çocuklar için oyun alanları yapılacağını anlatan Yılmaz, kampüste bütün sosyal ihtiyaçların karşılanabileceği alanlara yer verileceğini söyledi.

  Otelcilik için de ihale yapılacak

  Yılmaz’ın konuşmasının ardından, açık eksiltme ihalesine geçildi. İhaleye, Astaldi-Türkerler İş Ortaklığı, IC İÇTAŞ-DİA İş Ortaklığı, YDA-INSO-SUMMA İş Ortaklığı katıldı. İhale, yıllık 343 milyon liralık kira bedeliyle başladı.
  YDA-INSO-SUMMA İş Ortaklığı 16. turda, IC İÇTAŞ-DİA İş Ortaklığı 24. turda ihaleden çekildi. Astaldi-Türkerler İş Oraklığının, açık eksiltmede yıllık 319 milyon lira ile en iyi teklifi vermesiyle ihale sona erdi.
  Yılmaz, ihalenin sonuçlanmasının ardından bundan sonraki süreçte en iyi teklifi veren firmanın finansal modelini ve ticari alanlara ilişkin planlamasını sunacağını ifade etti.

  Abdulvahap Yılmaz, yıllık bina kullanımı ve 6 hizmet dışında kalan otelcilik ve diğer hizmetler için de en iyi teklifi veren firmayla en düşük teklif üzerinden pazarlık yapacaklarını belirtti.
  Etiketler:
  AnkaraBugün7 ºCÇok Bulutlu
  • Salı8 ºC
  • Çarş11 ºC
  • Perş14 ºC
  • Cuma11 ºC
  • Cmts8 ºC
  • Pazr11 ºC

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı