Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ETKİNLİKLER

  Hürriyet Haber
  07.07.2001 - 19:00 | Son Güncelleme: 07.07.2001 - 19:00

  Middlesex´ten master bursu 

  Middlesex Üniversitesi, kendi bünyesinde yer alan herhangi bir yüksek lisans programına kabul edilen öğrencilere burs imkanı sunuyor. 22-27 Haziran arasında Türkiye´de bulunacak üniversite yetkilileri, Edcon Eğitim Danışmanlığı´na müracaat ederek form alacaklar. Başvuran öğrencilere 1000 dolarlık bir burs imkanı sağlanacak. Üniversitede 2000´li yılların mezunları için yeni programlar da açıldı. Elekronik Ticaret Master Programı (MA E-COMMERCE) elektronik ticaretin teknik ve işletmesi ile ilgili kavramları öğretiyor. Bu programdan mezun olanlar, elektronik ticaretin uygulanması için gerekli teknik ve yönetim bilgisini elde ediyorlar.
  Elektronik İşletme Master Programı (MA E-BUSINESS) ise, yönetim süreçleri ve şirketlerin gelişimi, online sisteme dahilinde yürürlüğünün sağlanması konusunda değerlendirme ve var olan organizasyonu anlatıyor. 


  Kabataş´ta mezuniyet töreni


  Kabataş Lisesi mezuniyet töreni Feriye´de yapıldı. Şarkıların söylendiği, dansların yapıldığı törende eğlenen öğrenciler, gelecekle ilgili planlarını yaparken umut doluydu. Tören sonunda keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutlayan öğrencileri en çok alkışlayanlar velileri ve öğretmenleri oldu.


  PRCI 2001 Staj Programı başladı


  PRCI (Public Relations Consultancies Inc. of Turkey) tarafından her sene iletişim fakültelerinin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik düzenlenen "PRCI Staj Programı" 2 Temmuz 2001´de PRCI üyesi yedi iletişim danışmanlığı şirketinde başladı.


  Haziran ayında PRCI Merkezi'nde yapılan seçme sınavında yeterli puanı alan gençler, Bersay Stratejik İletişim Danışmanlığı, Capitol Basın ve Halkla İlişkiler, Gökyay&Toperi Communications, MPR Pazarlama ve Halkla İlişkiler, Tribeca İletişim Danışmanlık veZarakol İletişim Hizmetleri'ne iki ay sürecek staj programı için yerleştirildi.


  Gelecek yıl düzenlenecek "PRCI Staj Programı" seçme sınavına katılmak isteyen iletişim fakültesi öğrencileri www.prciturkey.com adresini ziyaret ederek staj başvuru formunu doldurabilirler.


  Geleceğin mimarları


  NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi anne babalara yönelik ´Geleceğin Mimarları Eğitim programı´nı başlattı. Programa katılacak olan anne babaların alacağı eğitimlerden bazılarının başlıkları şöyle: Etkili ana-baba-çocuk ilişkisini yaratma, çocukların sorumluluk almalarını sağlama, aile içindeki çatışmaları yapıcı tarzda giderebilme. Ayrıntılı bilgi için tel: 0 216 368 93 48


  Academy´den karşılıksız burs


  Academy International, Sunley Management Centre işbirliğiyle her yıl bir öğrenciyi İngiltere University College of Northampton'da karşılıksız "Yönetim Master´ı"na gönderiyor. Karşılıksız burs uygulamasına dört yıldır devam ediliyor. Başvuru yapmak isteyen adayların İngilizce´yi iyi derecede bilmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0312 419 34 84 (Gökçen Kayınova, Müge Cantekin)


  İK Sertifika Programı


  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne bağlı İşletme İktisadı Enstitüsü (İİE) tarafından ve Peryön - Personel Yönetimi Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen "İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Sertifikası Programı"nı başarıyla tamamlayanlar törenle sertifikalarını aldılar. Tören, İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar kampüsünde, 30 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirildi. Sayıları 17'yi bulan İK Programı mezunlarına sertifikaları ile Peryön plaketleri İİE Müdürü Prof. Dr. Cengiz Erdamar, öğretim üyeleri ve Peryön Başkanı Av. Zeki Pekgenç tarafından verildi. Av. Pekgenç, programa katkılarından dolayı Prof. Erdamar ile Elginkan Holding Eğitim Müdürü Habibe Akşit'e birer şilt sundu.


  Prof. Erdamar, sertifika sahiplerinin 16 hafta süreli yoğun bir programdan geçtiklerini belirterek şöyle konuştu: "1954 yılında kuruluşu gerçekleşen Enstitümüzden mezun olanların sayısı 13 bini aştı. Her koşul altında ülkemiz iş hayatına kaliteli, etkin, çağdaş yönetici yetiştirme azmimizi devam ettireceğiz."


  Temel İnternet Eğitimleri


  Superonline, ´verimli ve etkin´ internet kullanımı için ´Temel İnternet Eğitimleri´ projesini başlatıyor. Eğitimler, internet kullanmak isteyen bireylerin ilk bağlantı anından itibaren interneti daha verimli ve tüm olanaklarından faydalanarak kullanmalarını sağlayacak.


  İnternet kullanıcıları, "İnternete nasıl bağlanabilirsiniz?", "Nasıl sohbet programlarını kullanabilirsiniz?", "Kaybolmadan istediğiniz bilgilere nasıl ulaşabilirsiniz?", "Arama motorlarını nasıl daha etkin kullanabilirsiniz?", "Netscape, mail, ICQ, IRC ve antivirus programlarını nasıl indirebilirsiniz?" gibi pek çok sorunun cevabını eğitim programı dahilinde alabilecekler.


  Maslak´ta bulunan Crea World'de her hafta Cumartesi düzenlenen eğitimlere Superonline aboneleri 15 milyon lira, diğer katılımcılar, 25 milyon lira ödeyerek katılabiliyor. Superonline Eylül ayında KOBİ'lere yönelik "İşinizi İnternete Taşımak ve E-ticaret" konulu eğitim programını devreye sokacak. Şu anda yalnızca İstanbul'da gerçekleştirilen "Temel İnternet Eğitimi" 3 büyük ile yayılacak.


  Superonline Genel Müdürü Savaş Ünsal, kurumsal ve bireysel internet kullanıcılarına sundukları eğitim servisiyle Türkiye'de sektörün sağlıklı büyümesine faydalı olacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı