ANTALYA HABERLERİ

Etkili aile seminerleri sona erdi

DHA
29.03.2017 - 18:18Son Güncelleme :
DHA

 

KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde düzenlenen etkili aile eğitimi seminerleri sona erdi.

Kumluca Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 4 hafta süren etkili aile eğitimi seminerleri tamamlandı. Kumluca Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerlerin sonuncusunda Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü psikolojik danışman Abdullah Kocabaşoğlu ve RAM Bölüm Başkanı Mahmut Avcı tarafından 'çocuk yetiştirmede aile tutumları ve davranış sorunlarıyla baş etme sorunları' konularında bilgi verildi.

RAM Bölüm Başkanı Mahmut Avcı, çocuklarda davranış bozukluklarının temelinde ailelerin çocuklar üzerindeki yanlış uygulama ve model olmalarının geldiğini belirterek, yetişkinler gibi çocukların da ilgiye, anlayışa ve iletişime ihtiyaçları olduğunu, bunların eksik veya yanlış yapılması neticesinden çocuklarda davranış bozukluklarının ortaya çıkabildiğini söyledi. Özellikle küçük çocuklarda aile ortamını, çevreyi yeni keşfetme merakı ve aşırı ilgiye ihtiyaç duymalarından dolayı ailelerin sorunlar yaşayabildiğini aktaran Avcı, bu konularda ailelerin doğru davranışları gösterememeleri durumunda aile içi sorunların yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Seminer sonunda Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay tarafından 4 hafta süreyle eğitim veren uzman psikolojik danışmanlara plaket verildi. Programda 4 hafta süreyle seminerlere katılan 124 aileye protokol tarafından katılım belgesi verildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Etkili aile seminerleri sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 18 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Etkili aile seminerleri sona erdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı