« Hürriyet.com.tr

Etkileyici görünüm

Ufuk SANDIK
X
Audi A3 kompakt sınıfta sportif bir otomobilin lüks olabileceğini kanıtlayan en iyi örneklerden... Yeni A3, bu özelliğini yenilenen yüzü, donanımları ve kalitesiyle daha da yukarı çekmiş.

Dıştan görünümü etkileyici... İlk bakışta şık ve güvenli bir otomobil havası var. İnsanın ilk görüşte sahip olmak istediği otomobillerden... Eski Audi A3'e göre dış tasarımını beğendim, yeni A3 eski versiyona göre kendisini aşmış, daha şık ve güzel bir otomobil olmuş.

Eski ve yeni A3 arasında ilk bakışta görülen en büyük fark; büyüyen boyutlar. Bu sayede otomobil sürücü ve yolcularına geniş ve ferah bir ortam sunuyor.

A3'ün dış tasarımında hissedilen etkileyici görünüm, iç mekanda da yaşanılıyor. Direksiyona oturunca, güvenli, konforlu ve sportif bir otomobilde olduğunuzu hissediyorsunuz. Her ne kadar kumanda düğmelerine yerleri nedeniyle ulaşmakta zorlanıyorsanız da, kumandaların hassasiyeti etkileyici. Tek dokunuşla kolayca camı istenilen ölçüde açık kapatmak mümkün.

Otomobil sportif karakterini en iyi yolda gösteriyor. Başarılı bir yol tutuşu var. Bu başarıda, sert süspansiyonların yanı sıra güvenlik donanımlarının da payı var. Direksiyon sürücünün hareketlerine anında tepki vererek, güvenli sürüşe katkı sağlıyor.

Testini yaptığımız A3'ün kaputunun altında bulunan FSI motor ise çok başarılı. Volkswagen Grubu'nun diğer markalarında da deneme şansı bulduğum FSI motorun en önemli özelliği, dizel motorlardaki gibi direkt yakıt enjeksiyon sistemine sahip olması. Bu sistem, otomobilin performansı artırırken, yakıt tüketimi ve bakım masraflarını düşürüyor.

150 beygir gücündeki motor, sakin kullanımda tatminkar bir performans sunuyor. Sportif bir sürüş için ise otomobili devirli kullanmak gerekiyor. Otomobilin motoru devirli kullanımda çok fazla homurdanmadan sürücünün isteklerine cevap verebiliyor.

Fiyatı nedeniyle sınıfındaki rakiplerine karşı dezavantaja sahip olan Audi A3, lüks ve sportif unsurları biraraya getiren tasarımıyla öne çıkıyor

Kaynak: Ufuk SANDIK

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
A’dan Z’ye Paris
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en az ziyaret edilen 16 yeri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bavul hazırlarken yaptığınız 5 hata!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Surların içindeki ilginç köy: Monsaraz
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tek başına köyü öyle bir hale getirdi ki! (Taichung köyü)
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Buzul içinde ilginç yolculuk! İngiliz gezgin öyle şeyler keşfetti ki...