ANKARA HABERLERİ

Etimesgut'ta Kırgız rüzgarı esti

Hürriyet Haber
24.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :
Hürriyet Haber

ETİMESGUT Belediyesi’nin tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin sekizinci gününde Kırgızistan, TÜRKOY geceleri ile Kubat konseri düzenlendi. Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’ndaki etkinlikleri 50 bini aşkın kişi takip etti. Kırgızistan Büyükelçiliği’nin programında Orta Asya Türk kültür ve sanatından izler vardı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu Kırgız müziklerinden kesitler sundu.

Yöresel kıyafetler

Türk Kültürü ve Teşkilatı (TÜRKSOY) gecesi de renkli görüntülere sahne oldu. Kabardey Balkar Cumhuriyeti Eliya Halk Dansları Topluluğu muhteşem bir gösteri sundu. Topluluk, yöresel kıyafetleriyle büyük beğeni topladı. TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ermek İbrahimov, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür ederek, festivalle Türk dünyasının Anadolu kültürüyle yeniden buluştuğunun altını çizdi.

Kızılcahamam kapaması

Ankara Dernekler Federasyonu’nun programında Ankara Seğmenleri, sahneye Türk bayrağı ile çıktı. Seğmenler, oyunlarıyla izleyicilerden tam not aldı. Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda dev kazanda pişirilen Kızılcahamam kapaması sahnede hep birlikte açıldı.

Sekizinci günün finalini ünlü sanatçı Kubat yaptı. Kubat, okuduğu türkülerle izleyenlere müzik ziyafeti sundu. Gecede ayrıca Tüm Engelliler Derneği(TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş, engellilere verdiği destek için Demirel’e teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Etimesgut'ta Kırgız rüzgarı esti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Etimesgut'ta Kırgız rüzgarı esti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı