ANKARA HABERLERİ

Etimesgut'ta birlik ve beraberlik gecesi

DHA
31.03.2016 - 12:52Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- TÜRKİYE Kamu-Sen'e bağlı Ankara 6 No'lu Eğitim-Sen Şubesi tarafından 'Dilde, işte, fikirde birlik' sloganıyla milli birlik ve beraberlik gecesi düzenlendi. Etimesgut Grand Park Salonu'nda gerçekleştirilen programa Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, 6 No'lu Eğitim-Sen Şube Başkanı Aytaç Coşan, sendika şube başkanları ve üyeleri katıldı.
VATANSEVER-VATAN HAİNİ AYRIMI
Gecede selamlama konuşması yapan Başkan Demirel, Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılı sürece dikkat çekerek, "Hergün ne yazık ki şehitlerimiz geliyor, içimiz yanıyor. Hain terör birliğimize, bebarliğimize kardeşliğimize kast ediyor, bu ülkeyi parçalamak, bölmek adına her türlü kalleşlliği sergiliyor. Son günlerde üniversiteler de yaşananlar ortadadır. Karşıt görüş kavramına katılmıyorum. Artık bir tarafta vatanseverler diğer tarafta vatan hainleri ve bölücüler vardır. Biz vatanseverler olarak vatanımıza milletimize, ayyıldızlı şanlı bayrağımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz, bu vatanda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da konuşmasını İstiklal Marşı'nı okuyarak başladı, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Taşeron işçilere kadro tartışmalarına da değinen Koncuk, "Taşeron işçilerimize kadro verilmiyor, yeni bir statü getiriliyor" dedi.
TÜRKİYEM COŞKUSU
Yapılan konuşmaların ardından Koncuk tarafından Demirel'e geceye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Programın sonunda Başkan Demirel ve Türkiye Kamu-Sen üyeleri "Türkiyem ve 10. yıl Marşı'nı" ayyıldızlı Türk bayraklarını sallayarak hep bir ağızdan söylediler.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Etimesgut'ta birlik ve beraberlik gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Etimesgut'ta birlik ve beraberlik gecesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı