ANKARA HABERLERİ

Etimesgut'ta 28 şehit anısına '5 bin ağaç da sen dik'

DHA
31.03.2016 - 12:12Son Güncelleme :

Etimesgut'ta 28 şehit anısına '5 bin ağaç da sen dik'

DHA

ANKARA, (DHA)- ETİMESGUT Belediye Başkanı Enver Demirel, 17 Şubat tarihinde Ankara Merasim Sokak'taki hain saldırıda şehit olan askerlerimiz için hatıra ormanı kurduklarını söyledi.
Ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığı alana Etimesgut Belediye Meclisi'nden aldıkları kararla "17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı" adını verdiklerini kaydeden Demirel, "Tunahan Mahallemizde yaklaşık 106 bin m²'lik alanı 5 bin yetişkin ağaçtan oluşacak bir orman oluşturuyoruz. Ekiplerimiz alanın büyük bir bölümünü ağaçlandırdılar. Meclis üyelerimiz, belediye çalışanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz, muhtarlarımız ve 7'den 70'e hemşehrilerimizin katılacağı bir programla bu alana ağaç dikeceğiz. Hem bölücü teröre karşı milli duruşumuzu göstereceğiz hem de bu uğurda toprağa verdiğimiz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz. 3 Nisan Pazar günü saat 14.00'da gerçekleştireceğimiz proğramımıza bütün başkentlileri davet ediyorum" dedi.
ŞEHİTLERİN ÇOĞU ERYAMAN'DA OTURUYORDU
Demirel Merasim Sokak şehitlerinin çoğunluğunun hatıra ormanın kurulacağı Eryaman bölgesinde ikamet ettiklerini de vurgulayarak, "Bu ormanla aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatacağız. Ayrıca alana şehitlerimizin biyografilerinin yer alacağı kaideler de yapacağız. Şehitlerimizi unutmayacağız. Unutturmayacağız" şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Etimesgut'ta 28 şehit anısına '5 bin ağaç da sen dik' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Etimesgut'ta 28 şehit anısına '5 bin ağaç da sen dik' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı