Gündem Haberleri

  Etiler'de tablo hırsızları yakalandı

  A.A
  16.12.2009 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Etiler'de kapıcılık yaptıkları bir sitede bulunan iki ayrı daireden Ressam Abidin Dino'nun 3 tablosunun da aralarında bulunduğu 40 bin dolar değerinde 6 tablo ile gümüş yemek takımı çaldıkları öne sürülen karı-koca gözaltına alındı.

  Etiler Profesörler Sitesi'nde oturan Feryal Gülpınar adlı ev hanımı ile İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Cengizhan Keskin'in evlerinde 4 ay önce hırsızlık olayı meydana geldi.

  Olayda, Feryal Gülpınar'ın evinden aralarından ünlü ressam Abidin Dino'nun 3 tablosunun da aralarında bulunduğu 40 bin ABD doları değerindeki 6 tablo ve Cengizhan Keskin'in evinden 20 bin TL değerinde gümüş yemek takımı çalındı.

  Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, aynı sitede kapıcılık yapan Azime D. (36) ile kocası Mevlüt D'nin (39) kendilerine verilen anahtarla temizlik için söz konusu evlere giriş yaptıklarını belirleyerek, bu kişileri gözaltına aldı.
  Yapılan sorgulamada, çiftin, kendilerinin hırsızlık yapmadıklarını, ancak çöpte buldukları tabloları 20 liraya bir hurdacıya sattıklarını söyledikleri belirtildi.

  Bu arada, Feryal Gülpınar sanat galerilerini dolaşarak müzayedeye çıkacak olan resim kataloglarından evinden çalınan tabloları bulup teşhis etti.

  Bunun üzerine polis, bulunduğu sanat galerisinden Abidin Dino'nun “Balıklar ve Kadın”, “İstanbul”, “Deniz Küstü Yüzler”, Erol Akyavaş'ın “Mirakname”, “Çadır”, Ergin İnan'ın “Mesnevi” adlı tablolarına el koyarak Feryal Gülpınar'a teslim etti.

  Yapılan soruşturmada, tabloların, kapıcılık yapan çift tarafından, Davut Ö. adlı hurdacıya 20 TL'ye satıldığı, hurdacının da tabloları, 4 bin TL'ye Artpoint adlı sanat galerisine verdiği belirlendi. Polis, Davut Ö. ile Artpoint sanat galerisinin sahibi Onur S'nin ifadelerine başvurdu.
  Zanlıların çaldığı ileri sürülen 20 bin TL değerindeki gümüş takımlarının bulunması için araştırmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

  Poliste işlemleri tamamlanan Azime D. ile kocası Mevlüt D'nin adliyeye sevk edildikleri bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı