Etihad İstanbul uçuşlarına başlıyor

Hürriyet Haber
21 Nisan 2009 - 13:09Son Güncelleme : 21 Nisan 2009 - 13:09

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ulusal havayolu şirketi Etihad, başkent Abu Dabi kalkışlı uçuşlarına İstanbul’u da ekledi.

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu olan Etihad, 1 Haziran 2009 tarihinden itibaren haftada dört gün İstanbul-Abu Dabi arasında uçuş gerçekleştirecek.

Şirket ayrıca İstanbul’dan Abu Dabi aktarmalı olarak; Avustralya, Asya ve Güney Afrika’da, aralarında Sidney, Melbourne, Pekin, Singapur, Bangkok, Kuala Lumpur ve Johannesburg’un da bulunduğu yirminin üzerinde önemli merkeze bağlantı olanağı sunuyor. Etihad’ın İstanbul-Abu Dabi uçuşlarının gidiş dönüş bilet fiyatı 295 Avro’dan başlıyor.

Etihad Havayolları’nın üst yöneticisi James Hogan, şirketin İstanbul uçuşlarını başlatmasıya ilgili şunları söylüyor: “Türkiye bizim için çok büyük önem taşıyor. BAE ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi son beş yılda %400 arttı ve biz de bu iki önemli ticaret merkezi arasındaki güçlü talebi değerlendiriyoruz. Şu anda BAE’de yaşayan ve çoğunlukla inşaat, mühendislik, finans ve turizm sektöründe çalışan yaklaşık 6.000 Türkiye vatandaşı var. BAE’nin Türkiye’ye 4 milyar Avro’nun üzerinde mevcut yatırımı var; Türkiye de önümüzdeki dört yıl içinde BAE’ye 40 milyar Avro’nun üzerinde yatırım yapma taahhütünde bulundu.”

Etihad’ın İstanbul-Abu Dabi uçuşları, 20’si business class ve 120’si de ekonomi sınıfı olmak üzere toplam 140 yolcu kapasiteli, iki sınıflı Airbus A320 uçağıyla gerçekleştirilecek. EY97 sefer sayılı uçuş her Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Pazar 09.15’te Abu Dabi’den kalkacak ve aynı gün 12.50’de İstanbul’a inecek. Dönüşte ise EY96 sefer sayılı uçuş yine aynı günlerde 14.00’te İstanbul’dan kalkarak 19.20’de Abu Dabi’ye ulaşacak.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı