Teknoloji Haberleri

  Ethereum de bitcoin de düşüyor!

  Hürriyet Haber
  09.01.2018 - 07:08 | Son Güncelleme:

  Ethereum ve bitcoin güne düşüşle başladı. Yılbaşından bu yana düşüş trendini sürdüren bitcoin 16 bin doların üzerini halen göremezken, ethereum ise rekor kırdığı 1200 dolarda takılı kaldı.

  Ethereum ve bitcoin şu saatlerde durağan bir seyir izliyor. Güne 1210 dolardan başlayan ethereum düne göre 40 dolar kayıpla devam ederken, bitcoin ise dün akşam saatlerinde 14 bin 500 dolara kadar düştü; ancak bu sabah 15 bin 349 dolardan işlem görüyor. Şimdi isterseniz ethereum ve bitcoin'in haftalık seyrine ayrı ayrı göz atalım:

  Ethereum de bitcoin de düşüyor

  Ethereum

  Ethereum de bitcoin de düşüyor
  Bitcoin

  Hisleri iletebilen ilk taşınabilir biyonik el geliştirildiBilim insanları, İtalya'nın Roma kentinde dokunma hissini iletebilen ve laboratuvar dışında kullanılabilen ilk biyonik eli tanıttı.Biyonik elin takıldığı kişi, yaklaşık 25 yıl önce elini kaybeden Almerina Mascarello oldu. Mascarello "Neredeyse elim geri gelmiş gibi oldu" dedi.Aynı ekip 2014'te de hisleri iletebilen ilk biyonik eli geliştirmişti. Ancak bu elin bağlı bulunduğu bilgisayar çok büyük olduğu için yalnızca laboratuvarda kullanılabiliyordu.Bilim insanları elin çalışması için gereken bilgisayarı bir sırt çantasına sığdırmayı başararak biyonik eli ilk defa taşınabilir hale getirdi.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı