Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Ethem Sarısülük'ün otopsisi tamamlandı

  16 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 16 Haziran 2013 - 05:35

  Gezi Park’ı eylemlerine destek için yapılan gösterilerde Kızılay Meydanı’nda polis kurşunuyla öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük’ün otopsisi tamamlandı.

  Otopsideki ilk sonuçlar, ölümün ateşli silahtan çıkan kurşunun başa saplanması sonucunda meydana geldiğini gösterdi. Kurşunun 9 milimetrelik silahtan çıktığı belirlendi. Mermi çekirdeği, hangi silahtan çıktığının belirlenmesi amacıyla balistik incelemeye gönderildi.

  ETHEM'İN KALBİ DE DURDU

  Yaklaşık iki saat süren otopsinin ardından Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük, “Beyninden mermi çekirdeği çıkmıştır. Bu da savcılığa teslim edilmiştir. Kardeşimin polisin silahından çıkan kurşunla öldüğü kesinleşmiştir. Bunu da bütün millet böyle bilsin. Biz bu acıyı yaşadık, başka gençler yaşamasın diye bunları söylüyoruz” açıklamasını yaptı. Avukat Bayraktar ise “Artık Ethem’in vurulmasıyla ilgili ortada hiçbir şüphe kalmamıştır. Kurşunla öldüğü otopsi ile de belirlendi. Bundan sonra beklentimiz hukukun devreye girerek sorumluların cezalandırılmasıdır” dedi.

  İZİN KAVGASI

  DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve bazı sivil toplum kuruluşları Sarısülük için ortak açıklama yaptı. Açıklamada, “Yoldaşımızı kaybettik ama ağlamayacağız, dik durup, dik yürüyeceğiz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” denildi. Sendika ve sivil toplum kuruluşları Kızılay Meydanı’nda “Sarısülük’ün vurulduğu yerde anma” için de ortak karar aldı. Bu konuda Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’ne de “Kızılay Meydanı’na Sarısülük’ün cenazesini getirerek saygı duruşunda bulunmak istiyoruz. Anma töreni için güvence veriyoruz, güvenliği biz sağlayacağız. Tüm sorumluluk bizde” denilerek izin için başvuru yapıldı. Ancak Ankara Emniyet Müdürlüğü, “Güvenlik açısında böyle bir izin verilemez” yanıtını verdi.

  Sendika ve sivil toplum kuruluşları ısrarlarını devam ettirirken görüşmelerde de devam ediyor.

  CEMEVİNDE TÖREN

  Sarısülük’ün cenaze törenine ilişkin açıklama da yapıldı. Açıklamaya göre yarın saat 12.00’de cemevinde tören düzenlenecek. Sarısülük’ün cenazesi hazırlanan özel soğutmalı araç ile saat 12.30’da Kızılay Meydanı’na götürülecek. Törene katılanlar, Kızılay’dan Sıhhıye’ye kadar yürümeyi planlıyor. Cenaze buradan önce Batıkent’teki cemevi yakınında bulunan baba evine, sonra da toprağa verilmek üzere Çorum Sungurlu Beylice Köyü’ne götürülecek.

  ETHEM SARISÜLÜK HAYATINI KAYBETTİ

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 33 Yorum }
  • Şükrü Şahin 16.6.2013 08:41:23
   Emniyet, EThemi öldüren kurşunun hangi polisin silahından ateşlendiğini çok acele tespit edip halka ve mahkemeye açıklamalıdır.Aksi takdirde vatandaş tüm polisleri her an adam öldürecek bir varlık olarak algılayacaktır.
  • Al Bundy 16.6.2013 08:32:24
   Video klibinde Polis Mumuru Ucuncu Mermiyi Arkasi donuk SIKIYOR Vede Namlu ilk iki atisin geri tepkisi ile asagi donmus durumda vede son mermi SIKILIRken direk namlu Gostericiye donuk Atesleniyor vede aninda Gosterici yere Dusuyor , acik acik gorunuyor dikkatli izlenirse .
  • Sencer Türk 16.6.2013 06:51:49
   Alevi kardeşlerin başı sağolsun.. Kendilerini kullandırmasınlar gizli servislere... Sokaktan çeksinler çocuklarını.. Onlara yakışmaz... Alevi adı altında, ermeni ve terör yandaşlarından ayırsınlar çocuklarını.. Kullandırmasınlar...
  • pofuduk 1453 15.6.2013 22:50:19
   melih gokcek Turk halkından ozur dileyecek misin ?????
  • burhan sülün 15.6.2013 22:44:16
   MELİH GÖKÇEK BU RAPORDAN SONRA ÇIKIP ÖZÜR DİLEMELİ...
  • feyyaz cem gözaçan 15.6.2013 20:01:50
   Insan icin hizmet etmeyen iktidar demokrat olamaz.
  Sayfa Başı
  Haberlerkısmetse olur 8 aralıkkısmetse olur kim elendio hayat benimo hayat benim yeni bölümo hayat benim son bölüm fragmanıo hayat benim yeni bölüm fragmanıo hayat benim 113. bölüm fragmanı