Gündem Haberleri

  Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi

  Hürriyet Haber
  03.09.2015 - 16:49 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı olayları sırasında Ankara'daki protesto gösterilerinde vurularak öldürülen Ethem Sarısülük'ün katil zanlısı polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi.

  Ahmet Şahbaz’ın avukatı Uğur Ceyhan, Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Şahbaz’ın cezaevinde çıktığını belirterek, “Olması gereken de buydu. Mahkeme delillerin toplandığına karar vererek tahliye kararı verdi” dedi.

  Ethem Sarısülükü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi ETHEM SARISÜLÜK DAVASINDA ÖNEMLİ GELİŞME  SARISÜLÜK'ÜN AVUKATI: ŞİDDETİ TEŞVİK EDER

  Ethem Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar, Şahbaz’ın tahliyesine ilişkin “Şu yaşadığım süreç içinde bu tahliye kararının anlamı, polisin halka karşı her türlü şiddeti teşvik edici mahiyette bir karardır. Yargıtay'ın bozma kararında esasa girilmedi. Sadece bazı delillerin araştırılması üzerinde, usulden bir bozma kararı verdi. Bu bozma kararı çerçevesinde düşündüğümüzde mahkemenin daha önce verdiği hapis cezasının değişmesini gerektirecek yeni bir durum söz konusu değil. Yeni bir kanıt da söz konusu değil. Üstelik bozmadan sonra yapılması gereken yargılama yapılmadan böyle bir karar verilmiş olması biraz önce söylediğim düşünceyi teyit eder nitelikte” şeklinde konuştu.

  ETHEM SARISÜLÜK'ÜN VURULMA ANI

  AHMET ŞAHBAZ TAHLİYE EDİLDİ

  Gezi Parkı olayları sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olan polis memuru Ahmet Şahbaz, Elmadağ Kapalı Cezaevinden akşam saatlerinde tahliye edildi.

  Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği tahliye kararının ardından Şahbaz, cezaevi çevresinde alınan güvenlik önlemleri altında, zırhlı polis aracına bindirilerek çıkarıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı