Gündem Haberleri

  Ethem’in davası Aksaray’da görülecek

  Mesut Hasan BENLİ/ANKARA
  02.09.2015 - 16:39 | Son Güncelleme:

  YARGITAY 5. Ceza Dairesi, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine Gezi eylemleri sırasında polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ethem Sarısülük ile ilgili davanın güvenlik gerekçesiyle Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesine karar verdi.

  Yargıtay’ın bozma kararından sonra dava dosyası Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme de 7 Eylül’de duruşma yapılmasına karar vermişti. Davaya kısa bir zaman kala Ankara Valiliği, Ankara 6. Ceza Mahkemesi’ne bir yazı göndererek Ahmet Şahbaz duruşmada öldürülebilir uyarısında bulunmuştu. Bu uyarı üzerine mahkeme Adalet Bakanlığı’na başvurarak dosyanın başka bir ilde görülmesini talep etmişti.

  O DOSYA AKSARAY’DA


  Mahkemenin talebini yerinde gören bakanlık dosyayı Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gönderdi. Daire de Ethem Sarısülük davasının Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesine karar verdi.

  ŞİMDİ NE OLACAK

  Yargıtay’ın kararından sonra dava dosyası Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelecek. 7 Eylül’deki duruşmada mahkeme Yargıtay’ın kararına vurgu yaparak dosyanın Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı