EDİRNE HABERLERİ

ETB Başkanı Öztürk, konsey toplantısına katıldı

AA / Salih Baran
29.02.2016 - 15:35Son Güncelleme :
AA / Salih Baran

EDİRNE (AA) – Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk’ün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı’na katıldığı bildirildi.

Borsadan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla TOBB merkezinde gerçekleştirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmalarda ticaret borsalarının önemine değindi.

Toplantıya katılan ETB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Ticaret Borsaları Konseyi Üyesi Öztürk de,yağlık ayçiçeği üretimi yaparak ticaret borsalarının salonlarında satışlarında gerçekleştiren üreticilerin, ilave olarak verilen dekarda 15 lira sözleşmeli üretim desteğinden doğrudan faydalandırılması konusunu toplantı gündemine taşıyarak, sorunu çözüm önerileriyle birlikte ilgili mercilere doğrudan aktarma imkanı buldu.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden ETB Başkanı Öztürk, konsey toplantısına katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ETB Başkanı Öztürk, konsey toplantısına katıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı