Dünya Haberleri, Son Dakika, Haberler

DÜNYA

  Et yiyen bakteriler İngiliz turisti 12 saatte öldürdü

  08 Mayıs 2009 - 17:18Son Güncelleme : 08 Mayıs 2009 - 09:25

  Eşiyle birlikte aşk gemisine atlayıp Akdeniz turuna çıkan İngiliz turistin sonu feci oldu.

  Eşiyle birlikte tatile çıkan İngiliz Raymond Evens (58), İtalya tatilinden sonra bir de Akdeniz turu için aşk gemisine atlayıp romantik birkaç gün geçirmek istedi.

  İngiliz çift, aşk gemisinde geçirdikleri ilk 2 günün sonunda, olacaklardan habersiz, tatilin keyfini çıkarmak için yeni yeni planlar yapmaya başladılar. Ancak o gece Raymond Evens'a tuhaf bir şeyler oldu.

  Önce, sol bacağının dizaltında müthiş bir ağrı hissetti ve yürüyemeyeceğini anladı. Hemen geminin doktoruna göründü. Doktor muayene ettikten sonra, Raymond Evens'a bir antibyotik iğne yaptı, 5 gün daha bu iğnelere devam etmesini, sorunun eklem iltihabından kaynaklandığını söyledi.

  Ancak Raymond Evens, sabah yatağından hiç kalkamadı. Bacağını hiç kıpırdatamadığı için tekerlekli sandalyeyle gemi revirine götürüldü.

  Dizkapağının altında garip bir siyahlaşma başladığını farkeden eşi Mary iyice telaşlandı. Gemi doktoru, onlara ilk fırsatta tatili yarıda kesip hastaneye yatmasını tavsiye etti. Ancak korkunç gerçek, geminin aynı günün öğle saatlerinde, Mısır'ın İskenderiye kentinin limanına demerlemesinden sonra ortaya çıktı. İskenderiye'deki Alman Hastanesi'ne kaldırılan Raymond Evens'ın bütün bedeninde siyahlaşmalar ortaya çıkmıştı ve doktorlar teşhisi koymakta zorlanmadı.

  Raymond Evens'a, hala anlaşılamayan bir şekilde et yiyen bakteriler bulaşmış ve bedenini yok ediyorlardı. Tüm müdahalelere rağmen Raymond Evens hastaneye yattıktan 12 saat sonra hayata veda etti.

  Uzmanlar, ilk belirtiler ortaya çıktıktan 48 saat sonra hastaneye yatan, hastaneye yattıktan 12 saat sonra da hayatını kaybeden Raymond Evens'a et yiyen bakterilarin muhtemelen gemide bulaştığını, çünkü bu bakterilerin bulaşmasından sadece 12 saat kadar sonra ilk belirtyilerini göstermeye başladığını belirtiyorlar. Bu nedenle gemide de sıkı bir inceleme başlatıldı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 75 Yorum }
  • nej nej 8.5.2009 16:55:20
   BIRILERI SAGA SOLA VIRUS YAYIYOR OLMALI. COK TEHLIKELI BIR DURUM. TUM DUNYA BU KONUYU INCELEMEYE ALMALI.
  • Nbib Nbib 8.5.2009 16:41:13
   Kim bilir bu virüsleri kimler hangi virüs ile hangi virüsü mutasyona tabi tutup, yeni bir virüs yaratıyor? Umarız, yanılıp, kendilerine de bulaştırır, tadını tadarlar.
  • Deniz Duru 8.5.2009 16:21:27
   Deli dana, kuş gribi, kene, domuz gribi derken şimdide et yiyen bakteriler çıktı. Birileri Biyolojik savaş mı başlattı acaba???
  • Rico Bey 8.5.2009 16:04:08
   En son bir ingiliz çocuğu, et yiyen bakteriden ölmüştü. Şimdi bir İngiliz turist, et yiyen bakteriden ölmüş. Bu bakteri nasıl bir ortamda diğerlerine bulaşmadan, belli bir kişiye bulaşıp öldürüyor?.. Deri de çizik veya temaslamı yoksa kan ile mi bulaşıyor?
  • serkan aydın 8.5.2009 14:09:19
   her gün yeni bir virüs. kıyamet mi yaklaşıyo nedir?
  • merve öztürk 8.5.2009 13:43:55
   bu et yiyen virüsle bizde geçen sene karşılaştık ailemizin bir ferdinde çıktı çok büyük ameliyetlar atlattı allaha şükür şimdi iyi ama tam anlamıyla düzelmiş sayılmaz. erken teşhis çok önemli.
  Sayfa Başı
  HaberlerHÜRRİYETYazarlarSuriyederbimaçsaat kaçtaderbi saat kaçta