Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Et ihaleleri iptal

  A.A
  06 Mayıs 2010 - 18:42Son Güncelleme : 06 Mayıs 2010 - 20:27

  Et ve Balık Kurumu (EBK) Yönetim Kurulu, canlı kasaplık sığır alımı ihalelerini, “serbest rekabet şartları oluşmadığı” gerekçesiyle iptal etti.

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın,  son günlerde et ve et ürünleri piyasasında yaşanan gelişmeler üzerine fiyat  istikrarı sağlamak amacıyla bir dizi önlemi hayata geçirdiği kaydedildi. Bu  önlemler çerçevesinde; 4 ve 6 Mayıs 2010 tarihlerinde Et ve Balık Kurumu Genel  Müdürlüğünün de, uluslararası piyasalarda iki ayrı ihaleye çıktığı ve  katılımcılardan fiyat teklifleri aldığı hatırlatıldı.

  Açıklamada, şöyle denildi:
  “Ancak, dünya piyasa koşulları dikkate alındığında, her iki ihalede de  serbest rekabet şartlarının oluşmadığı görülmüştür.
  Bu nedenle 4 ve 6 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılan Canlı Kasaplık Sığır  Alımı İhaleleri, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulunca iptal  edilmiştir.
  Halkımızın hem kaliteli hem de ucuz et ve et ürünleri tüketmesinin  takipçisi olan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü  aracılığıyla en kısa sürede yeniden ihaleye çıkma kararı almıştır.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı