Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşya kavgası

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.12.2000 - 00:01

  Baran çiftinin trilyonluk boşanma davasına eşya kavgası da eklendi. İşadamı koca, İran asıllı eşini 4 TIR dolusu eşya kaçırmakla suçladı.

  Dünyaca ünlü boya firması BES'in sahibi Sinan Baran, kendisine trilyonluk boşanma davası açan eşi Hamira Baran'ı, 4 TIR dolusu, 20 milyar lira değerindeki eşyaları ‘‘yangından mal kaçırır gibi’’ evinden çıkardığını öne sürdü. Hamira Baran ise eşyaların kendisine ait olduğunu söyleyerek, ‘‘Ailemin hatırı sayılır bir serveti var. Bana, sokakta bulunan, zavallı fakir kız çocuğu muamelesi yapılıyor’’ dedi.

  Eşyalar kocaya ait

  Kadıköy 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde eşyaların iadesine ilişkin dava başladı. Duruşmada Sinan Baran'ın avukatı Hasan Ölçer şu iddialarda bulundu: ‘‘İran asıllı Hamira Baran'ın 1992'de müvekkilimle evlenmeden önce hiçbir mal varlığı yoktu. Evlilik boyunca Beykoz'daki 700 metrekare villalarındaki eşyaları Sinan Baran almıştı. Annesi halen İran'da üçüncü sınıf bir evde kirada oturan Hamira Baran, BES Şirketi'nde ücretli eleman olarak çalışıyordu. Bu ücretle mal varlığı edinmiş olamaz. Eşyaların müvekkilime verilmesini talep ediyorum.’’

  Apar topar aldım

  Hamira Baran ise dayalı döşeli villasından kendisine ve çocuklarına ait şahsi eşyaları aldığını öne sürerek, ‘‘Akşam eve geldiğimde sizi görürsem öldürürüm' tehdidiyle 2 çocuğu ile sokağa atılan bir kadın apar topar ne alırsa onları aldım. Evi tamamen boşaltma amacım olsaydı, eşim 4 günlüğüne iş için Rusya'ya gittiğinde yapardım. Evde değeri yüksek birçok eser vardı. Bunlar, evlilik süresince edinilen mallardı. Bir kısmı İran'dan getirdiğim, ailemin aldığı mallardı’’ dedi. Hamira Baran, ailesinin de İran'da hatırı sayılır bir mal varlığı bulunduğu söyledi. Duruşma ertelendi.

  İşte davalık eşyalar

  Deri koltuk, 3'lü kanepe, 2'li kanepe, tekli koltuk, 3 sehpa

  2 adet ipek Çin halısı

  Yamaha anfi

  Sony DVD, Yamaha kasetçalar, Sony video

  Safir testi, 2 bardak, bir yemişlik

  Büyük boy gümüş çaydanlık

  Vitrin eşyaları

  Porselen takım

  Çatal bıçak takımı

  Oturma grubu sehpası

  2 adet kombi

  Buzdolabı

  Bilgisayar

  2 adet berjer koltuk, bir sehpa

  Yatak yorgan takımları, havlular

  Küçük el süpürgesi

  Vazo

  Gümüş tablolar ve aksesuvarlar

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı