UŞAK HABERLERİ

Eşya Kampanyasında Uşaklılar Duyarlı Davranıyor

IHA
17.09.2015 - 17:10Son Güncelleme :

Uşak'ta eşya kampanyasına destek olan vatandaşlar

IHA

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Belediye olarak başlattıkları “Bir Evi de Sen Donat” isimli kampanyaya ilginin sevindirici olduğunu belirtirken, öğrencilerin gelmesiyle eşya dağıtımına başlayacaklarını kaydetti.
Uşak Belediyesi’nin öğrencilerin kente geldiklerinde ev eşyaları konusunda sıkıntı yaşamaması için başlattığı kampanyaya kısa sürede yoğun ilgi gösterildi. Uşak halkı bu konuda duyarlı davranırken, eşyaların toplanması için tutulan depo şimdiden eşyalar ile dolmaya başladı. Kampanyanın başarılı olması için daha fazla eşyanın gelmesi beklenirken, istenilen hedeflere vatandaşların ilgisiyle ulaşılacağı hesaplanıyor.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Kentimize gelen öğrencilerimizin yüklerini azaltmak adına böyle bir proje başlattık” dedi. Öğrencilerin gittikleri yerlerde yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini ileten Cahan şöyle konuştu: “Belediyemiz sosyal sorumluluklarını bilen bir yapıda projelerine hayat vermektedir. İlimiz nüfusuna kayıtlı olan hemşehrilerimizin yanında ilimize uzun süreli gelen ve öğrenim hayatlarını sürdürmek için çaba veren öğrencilerimiz de bizler için değerlidir. Biz onları kendi evlatlarımız gibi görüyoruz. Bu nedenle onların hayatlarını daha kolaylaştıracak projelere imza atmak istedik. Bu düşünceler ile kısa süre önce ‘Bir Evi de Sen Donat” isimli kampanyamıza başladık. Projemizin başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen duyarlı vatandaşlarımızın katkılarıyla depolarımız şimdiden doldu. Bu durum ilimizin öğrencilere karşı olan hassasiyetinin göstergesidir”.
Kampanyanın giderek büyüyeceğine inandıkların aktaran Cahan, bu şekilde Uşak’ın öğrenci dostu bir şehir olduğunu gösterme imkanına kavuşacaklarını belirtti. Cahan kampanyanın devam etmesi için sürekliliğin gerekli olduğuna da dikkat çekerek; “Kampanyamız kısa vadeli olmamalıdır diye düşünüyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımız eşya yardımı konusunda bizlere desteklerini sürdürmelidir. Seçilen eşyaların ise öğrencilerimizin kullanacağı özellikte olması gerekmektedir. Bu nedenle hassasiyetin devamlı olmasını istiyoruz. Bu proje kapsamında eşya vermek isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz bünyesinde yer alan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler. Müracaatın akabinde eşyaların taşınması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda kurumumuz takipçi olmaktadır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Eşya Kampanyasında Uşaklılar Duyarlı Davranıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eşya Kampanyasında Uşaklılar Duyarlı Davranıyor haberi güncellenecektir.

UŞAK İLÇELERİ
UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı